Mój notebook zakupiłem jako składak na bazie kadłubka VBI ASMOBILE S96S GeForce 8600GS 256MB SET.AS96S965PM2.42 W notebooku został zainstalowany system Windows Vista Business. Zdecydowałem się na ten system, bo jeszcze z Vistą nie miałem do czynienia, a jak mi się nie spodoba, to mogę go legalnie...

Data dodania: 2008-06-03

Wyświetleń: 3353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mój notebook zakupiłem jako składak na bazie kadłubka VBI ASMOBILE S96S GeForce 8600GS 256MB SET.AS96S965PM2.42

W notebooku został zainstalowany system Windows Vista Business. Zdecydowałem się na ten system, bo jeszcze z Vistą nie miałem do czynienia, a jak mi się nie spodoba, to mogę go legalnie zamienić na Windows XP Proffesional.

Po otrzymaniu notebooka wróciłem do domu i zacząłem wgrywać swoje programy. Przedtem starałem się pobrać ich najnowsze wersje. Myszkując po internecie starałem się sprawdzić, czy będą działać na Viście.

Komunikatory, Gadu-Gadu 7.7.0 build 3746 i Skype 3.8.11.115 Onet zainstalowały się bez problemu, ale GG bez przerwy traci moje dane logowania. Jako, że często uaktualniam swoje strony internetowe, a czasami tworzę nowe zainstalowałem przeglądarki Mozilla Firefox 2.0.0.14, która mi najbardziej odpowiada, Opera 9.27 i Safari 3.1.1. Oczywiście, IE 7.0 był już zainstalowany. Do edycji używam programu HateML Pro 1.105 - z nimi też nie było problemu. Ostatnio zacząłem rozgryzać php i xml, więc musiałem zainstalować sobie środowisko WAMP, żeby szybciej zobaczyć rezultaty. Krasnal 2.7 nie zadziałał, zainstalowałem więc WAMPServer 2.0c. Działa, ale jest konflikt ze Skype, którego muszę wyłączać.

Płatnika zainstalowałem po uruchomieniu Microsoftu SQL Server 2005. Programy do testowania 3DMark06, CPU-Z 1.45, GPU-Z 0.2.3 i Core Temp 0.99 działają, ale przy każdym uruchomieniem wymagają zgody użytkownika, bo system je blokuje.

Obróbka Audio Video - Audiograbber 1.83, AutoGK 2.45 oraz DVD decrypter 3.5.3.0 i WINAMP 5.531 i VLC media player 0.8.6f do odtwarzania mediów i Irfan View 4.10 do przeglądania grafiki zostały zainstalowane. Wyświetlanie filmów w VLC media player nie stwarza żadnych problemów, nawet dla rozdzielczości HD, czego nie można powiedzieć o Windows Media Player 11, który niektórych filmów nie chce wyświetlić bez podania przyczyny!

Za pomocą AutoGK udało mi się skonwertować dwa filmy, przy następnych dwóch notebook się w pewnym momencie wyłącza z powodu jakiegoś błędu, którego nie jestem w stanie sprawdzić. To samo dzieje się z 3DMark06, zadział tylko raz.

Vista miała być bardziej bezpieczna i przyjazna dla użytkownika od Windows’a XP. Jest bezpieczniejsza, ale czy bardziej przyjazna? Częste potwierdzenia wykonywania niektórych programów są denerwujące, a przy zapisywaniu niektórych plików do określonych katalogów, za każdym razem trzeba je wskazać. W tym zakresie Windows XP jest o wiele lepszy, przy poleceniu ZAPISZ od razu otwierał folder, w którym były zapisane poprzednie pliki tego typu.

Połączenie z Internetem uzyskuję na dwa sposoby: w domu korzystam z kablowego połączenia z Vectrą, a terenie z ERA Blueconnect. Jako programu antywirusowego używam AVG Anti-Virus Free w wersji 8.0.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena