Wakacje w pełni. Póki co cieszy nas plaża, słońce i dobra ksiażka. Polecam lekturę Grażyny Plebanek "Pudełko ze szplikami". Jest to pozycja łatwa i przyjemna, a jednocześnie skłaniająca do myślenia.

Data dodania: 2012-08-09

Wyświetleń: 1505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pudełko ze szpilkami

Wakacje to najlepszy czas  na relaks z książką. Wybierając się na wczasy, warto znaleźć odpowiedni tytuł, który umili nam wolne chwile. Jedną z takich pozycji może być książka Grażyny Plebanek „Pudełko ze szpilkami”. Powieść ta została wydana po raz pierwszy w 2002 jako nagroda w konkursie wydawnictwa Zysk i S-ka „Dziennik polskiej Bridget Jones”. To z pewnością historia, w której każda z pań odnajdzie cząstkę siebie. Tytułowe szpilki bez wątpienia są symbolem kobiecości. Kojarzą się one z seksapilem czy luksusem. Prawie każda z nas albo marzy o tym, aby posiadać choć jedną parę takiego obuwia albo już je posiada. Według kobiecych czasopism dobra torba, obuwie i fryzura to już połowa sukcesu. Nie inaczej jest z Martą, główną bohaterką powieści. To postać silna, niezależna, która realizuje swoje marzenia o karierze w dobrze prosperującej firmie. Potrafi o siebie zadbać, doskonale odnajduje się we współczesnych realiach... Co więcej, posiada wokół siebie grono bliskich przyjaciółek,  z którymi zawsze może się spotkać, przedyskutować ważne sprawy. Opowieść Grażyny Plebanek nie należy jednak do tych słodkich i prostych. Brnąc dalej w lekturę, okazuje się, że nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje. Przychodzi czas, gdy należy odłożyć bądź schować seksowne szpilki, bo stają się niewygodne czy niepotrzebne. Tak dzieje się w świecie bohaterki, gdy  w jej życiu pojawia się pewien „latin lover” i dziecko. To moment  stwarzania siebie od nowa, odkrywania innej strony kobiecości, poznawania odmiennej rzeczywistości. Z dawnego życia pozostaje zatem puste pudełko, w którym można umieścić wspomnienia, przemyślenia i marzenia. Warto przeczytać tę książkę, aby przekonać się, jakie „szpilki” potrafi wbijać nam los. Autorka zapewnia jednak, że zawsze mamy możliwość wyboru.

 A dla kobiet, które chciałyby naprawdę się rozgrzać podczas wakacyjnych, nie zawsze ciepłych dni, proponujemy kolejną książkę Grażyny Plebanek „Nielegalne związki”.

Dominika Palka

Źródło; Grażyna Plebanek „Pudełko ze szpilkami”

Licencja: Creative Commons
2 Ocena