Paulina Simons to Amerykanka rosyjskiego pochodzenia. W wieku 10 lat razem z rodziną wyemigrowała z Leningradu do USA. Zawsze marzyła zostać pisarką. Jej trylogia Jezdziec miedziany, Tatiana i Aleksander oraz Ogród letni biją rekordy na listach światowych bestsellerów. Zapoznaj się z twórczością tej pisarki.

Data dodania: 2009-03-13

Wyświetleń: 15375

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Paulina Simons.

Data i miejsce urodzenia : 1963, Leningrad, Rosja

Wykształcenia : Uniwersytet w Kanzas, nauki poliyczne.

Doświadczenie zawodowe: dziennikarz, pisała dla Financial News Network

Aspiracje: zawsze chciała być pisarką.

Stan cywilny: mężatka

Dzieci : 4

Ulubieni pisarze: John Steinbeck,E. M. Forster, Lew Tolstoj, PJ O'Rourke, C.S. Lewis, G.K. Chesterton.


Paulina Simons (Paulina Handler) urodziła się w Leningradzie, ZRSR, w 1963 roku. Razem z mamą (inzynier) i ojcem (prawnik) oraz wujkiem, ciocią i kuzynem mieszkała w dwupokojowym mieszkaniu. Kiedy miała 5 lat jej ojciec został aresztowany i oskarżony o antykomunistyczną propagandę podczas wejścia radzieckiego wojska do Czech. Rok spęził w więzieniu a potem został zesłany do GUŁAGu na 2 lata. W 1971 został wysłany do Tolmaczewa. Jednak w czasie odsiadywania wyroku Jurij Handler zdołał zrobić jedna rzecz, która dała mu możliwość w przyszłości odmienić swoje życie – on opanował język angielski. W 1973 roku on zwrócił się do rządu Związku Radzieckiego o pozwolenie na wyjazd na pobyt stały do USA. Breżniew dał zgodę. Więc kiedy Paulina miała 10 lat jej rodzina wyemigrowała do USA. Dorastając w Rosji Paulina marzyła zostać pisarką. Jej marzenia musiały poczekać, ponieważ kiedy znalazła się w obcym kraju przede wszystkim musiała poznać nowy język oraz zaaklimatyzować się w zupełnie nowym otoczeniu – przeżyć szok kulturowy.
Po ukończeniu uniwersytetu oraz podjęciu pracy jako dziennikarz czy tłumacz, Paulina napisała swoją pierwszą książkę pod tytułem „Tully”, która została bardzo dobrze przyjęta.
Ostatnia powieść Pauliny to Droga do raju.

Powieści:


Droga do raju

Paulna Simons jest jedną z moich najbardziej ulubionych autorek, stąd też niecierpliwe oczekiwanie jej nowej powieści. „Droga do raju” mnie nie rozczarowała!

To opowieść o podróży,w którą wyruszyły dwie koleżanki tuż po ukończeniu liceum, Shelby i Gina, i która w efekcie je poróżniła. Podróżując po Ameryce zółtym Mustangiem, Shelby w celu odnalezienia matki, która wyjechała przed laty, a Gina aby przywrócic swojego kapryśnego chłopaka, dziewczyny spotykają młoda autostopowiczkę Candy. Przygoda staje się przepełniona aspektami niebezpieczenstwa, przeżyc emocjonalnych oraz prowadzi młode bohaterki do konfrontacji ich stylu i sposobu życia z realiami tego świata.
Czytająć książkę nastaw się na śmiech, łzy, zaskoczenia i nawet sytuacje szokujące. Będziesz poruszony tą opowieścią o przyjazni, życiu i miłości.

Ja bardzo lubię styl w jakim pisze Paulina Simons, sposób w jaki łączy postacie z całą fabułą w jedą całośc. Zostałam całkowicie pochłonięta lekturą, nie byłam w stanie odłożyć ksiązki i jeszcze długo myślałam o bohaterkach po przeczytaniu ostatniej strony powieści.Tully

Koniec lat siedemdziesiątych na amerykańskiej prowincji. Trzy przyjaciółki stają na progu dorosłego życia. Jennifer i Julie to kochane i rozpieszczane córki bogaczy. Tully - od dzieciństwa w ostrym konflikcie z matką, porzucona przez ojca, pozbawiona wszystkiego, co kojarzy się z domem - jest życiowym rozbitkiem.

Przez pryzmat doświadczeń Tully poznajemy historię wchodzenia w dojrzałe życie, odnajdywania własnej tożsamości, radzenia sobie z bagażem nieszczęśliwych uczuć i tragicznych wydarzeń, mozolnego i dramatycznego zarazem wyzwalania się spod wpływu przeklętej przeszłości.

Jeździec Miedziany

Napisana z rozmachem wielowątkowa powieść przywodząca na myśl "Doktora Żywago" Borysa Pasternaka.

Historia wielkiej namiętności szukającej spełnienia w nieludzkich warunkach systemu totalitarnego. Wojna i miłość, bohaterowie i zdrajcy, fascynujące postaci i ich losy, które zostają w pamięci na długo po przeczytaniu książki.

Jest czerwcowe przedpołudnie 1941 roku. Niemcy atakują Związek Radziecki. Siedemnastoletnia Tania Mietanowa poznaje młodego oficera, Aleksandra Biełowa. Wybucha między nimi żarliwa miłość. Ale nie jest to miłość łatwa. Aleksander musi ukrywać prawdziwą tożsamość. Jest Amerykaninem szntażowanym przez swego podwładnego - jedynego człowieka, który zna jego głęboko skrywaną tejemnicę.

Wojna i blokada Leningradu niszczą w straszliwy sposób dawny świat niczym rozszalała Newa w poemacie Puszkina "Jeździec miedziany". A Aleksander i Tania, jak bohaterowie poematu - Eugeniusz i Parasza - stają się ofiarami żywiołu. Mimo to udaje im się przeżyć chwile pełne miłości i szczęścia. Czy ocaleją, czy zdołają uciec z kraju, nazwanego później "imperium zła"?
Powieść "Jeździec miedziany" zawiera transpozycję myśli Borysa Pasternaka z "Doktora Żywago", głoszącej, że system totalitarny pozbawia jednostkę tego, co dla niej najcenniejsze - prywatności.


Tatiana i Aleksander

Kiedy Tatiana ucieka z wyniszczonego wojną Leningradu, by zacząć nowe życie w Ameryce, ma osiemnaście lat i jest oczekującą dziecka wdową. Jednak duchy przeszłości nie dają jej spokoju. Obsesyjnie dręczy ją przeczucie, że mąż, major Armii Czerwonej Aleksander Biełow, żyje i potrzebuje pomocy...

Tymczasem, w oddalonym o tysiące mil Związku Radzieckim, Aleksander cudem unika egzekucji i zostaje mianowany dowódcą batalionu karnego. Chociaż rekruci mają nikłe szanse na przeżycie, Aleksander postanawia przeprowadzić swoich ludzi przez zrujnowaną wojną Europę. Przedziera się na Zachód w rozpaczliwej próbie ucieczki przed bezwzględną stalinowską machiną śmierci...


Ogród letni

Tatiana i Aleksander przeszli przez największe piekło, jakie rozpętało się w XX wieku. Po latach separacji zrządzeniem losu znaleźli się razem w Ameryce, krainie swoich marzeń. Mają wspaniałego syna, Anthony'ego. Udowodnili sobie nawzajem, że ich miłość jest silniejsza od zła, które zapanowało nad światem... ale są sobie obcy.

W klimacie strachu i nieufności, jaki niesie ze sobą zimna wojna, ratują swoją rodzinę przed rozpadem. Czy w nowym kraju uda im się zbudować nowe życie? Czy potrafią być szczęśliwi?

Opowiedziana z epickim rozmachem powieść zawiera w sobie ładunek potężnych emocji, a rozgrywająca się na trzech kontynentach akcja obejmuje dwie trzecie dwudziestego wieku.Przepisy Tatiany - zobacz tutaj

Autorka bestsellerów: "Jeździec miedziany", "Tatiana i Aleksander", "Ogród letni", stworzyła jedną z najsłynniejszych par powieściowych. Historia miłości Tatiany Mietanowej i amerykańskiego żołnierza Aleksandra Barringtona podbiła serca czytelników na całym świecie. Czas na ostatni - smakowity - rozdział tej opowieści! Oto prawdziwie epicka książka kucharska: opowiadając dzieciom dzieje swej miłości (i zdradzając nieznane sekrety), Tatiana wspomina posiłki jednoczące rodzinę w czasach wojny i pokoju, chwilach smutku i radości. Możemy posmakować tradycyjnej kuchni rosyjskiej i amerykańskiej. Obok przepisów na bliny i strogonowa znajdziemy tu rady, jak przyrządzić dobry stek czy curry z kurczaka. Zajrzyjmy do kuchni Tatiany... Jest już rok 1969. Ojca nie ma w domu, najstarszy syn przysyła listy z Wietnamu...


Dziewczyna na Times Square - zobacz tutaj

Życie głównej bohaterki, Lily Quinn, płynie spokojnym, monotonnym rytmem. Do czasu, aż zagoszczą w nim dramatyczne wydarzenia: w zagadkowych okolicznościach zaginie jej współlokatorka, u drzwi pojawi się nowojorski policjant Spencer Patrick O'Malley, na jaw wyjdą skrywane rodzinne tajemnice... Życie Lily Quinn odmieni się radykalnie, bo zagadkowy los przyniesie jej chorobę, ale też fortunę, stratę i wielką miłość...

Jedenaście godzin

Didi Wood mieszka w Dallas, jest szczęśliwą mężatką, ma dwie urocze córeczki i właśnie spodziewa się trzeciego dziecka. Pewnego dnia jedzie po zakupy do centrum handlowego, a potem wybiera się z mężem na lunch. Gdy nie zjawia się w restauracji o umówionej porze, zaniepokojony Richard Wood zawiadamia policję. Kolejne ślady wskazują, że Didi została porwana. Do akcji wkracza FBI. Tymczasem w ciągu nadchodzących jedenastu godzin Didi Wood zmuszona jest zmierzyć się z koszmarnym przeznaczeniem, wielokrotnie docierając do granic ludzkiej wytrzymałości.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena