Artykuł ten w dość zwięzły sposób opisuje sytuację związaną z nieruchomościami. Podany przykład dotyczy wynajmu biura dla firmy. Postaram się opisać działanie biura nieruchomości na moim przykładzie.

Data dodania: 2012-08-09

Wyświetleń: 1527

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jako biznesmen szukający biura dla swojej działalności, postanowiłem udać się z zapytaniem do biura nieruchomości. Każdy człowiek otwierający swój interes ma w zamyśle wynajem bądź też kupno biura. W pierwszej kolejności przychodzi do głowy właśnie biuro nieruchomości. W swojej ofercie z reguły mają ogromny zasób różnych lokali.

Jak się okazuje, wymagania takich biur są jednak nieco dziwne. Okazuje się, że przede wszystkim po wstępnym wyborze lokalu dla siebie należy podpisać wstępną umowę. No właśnie.. po co? A no po to, że nawet gdybyśmy nie zgodzili się na wynajem za pośrednictwem agencji, to po podpisaniu z nimi umowy przedwstępnej zobowiązujemy się do tego, że nie możemy już nigdy wynająć tego konkretnego lokalu samodzielnie lub też za pośrednictwem innych agencji nieruchomości. Jest to bardzo dziwne rozwiązanie i wzbudza już na samym wejściu bardzo mieszane uczucia.

Powyższy argument można potraktować na minus, aczkolwiek jest jeszcze całkiem sporo plusów pośredników. Przede wszystkim nie spotkałem się jeszcze z niekompetentnym pośrednikiem nieruchomości. Przeważnie są to ludzie, którzy idealnie pasują do tego typu pracy. Potrafią odpowiedzieć praktycznie na każde pytanie związane z konkretną nieruchomością. Dzięki temu wiemy dokładnie, co "bierzemy".

Kolejnym plusem jest naprawdę ogromna oferta, jaką pośrednicy nieruchomości mają w swoim wachlarzu. Jeśli mielibyśmy szukać na włąsną rękę, na pewno wyglądałoby to gorzej. Ofert bezpośrednio wystawionych przez ogłoszeniodawców jest naprawdę niewiele. Zdecydowana większość wiąże się z pośrednikami nieruchomości, aby jednak ułatwić sobie życie.

Podsumowując, każdy sam decyduje o tym, za pośrednitwem kogo wynajmie / zakupi dla siebie lokal, aczkolwiek warto się nad tym poważnie zastanowić. Bardzo często warto zapłacić prowizję biurom nieruchomości, aby otrzymać naprawdę dobry lokal.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena