Obrońca Manchesteru City Micah Richards, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Wielkiej Brytanii przed olimpiadą, stwierdził, że wywalczenie kolejnego tytułu mistrzowskiego Premier League „z pewnością nie będzie jak spacer po parku”.

Data dodania: 2012-07-24

Wyświetleń: 1406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Richards nie skupia się jedynie na czekających go igrzyskach, lecz wybiega już w przyszłość i dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kolejnego sezonu rozgrywek ligi angielskiej.

Wielu osób sugeruje, że pierwszy tytuł Man City wywalczony od 1968 roku może oznaczać nadejście nowej ery dominacji, zwłaszcza z finansowym wsparciem ze strony bogatych właścicieli klubu. Richards nie zgadza się z takimi stwierdzeniami i jest zdania, że klub, który jest na topie, musi stawić czoła wielu problemom.

„Nie sądzę, aby ten sezon był dla nas prosty” - powiedział zawodnik w wywiadzie udzielonym dla Sky Sports. „Ludzie mówią, że zdominujemy rozgrywki i z łatwością obronimy tytuł, jednak nie wydaje mi się, aby miało się tak stać."

„Postrzegam każdą drużynę jako wielkie zagrożenie. Tottenham Hotspur mają nowego menadżera, będą mieć nowych zawodników, a każdy z nich będzie starał się poprawić swoją grę i pokazać wszystkim co potrafi."

„Oczywiście Manchester United jak zawsze będzie groźny, to nie ulega wątpliwości. Chelsea wydała dość znaczące pieniądze i na pewno powalczy. Arsenal i Liverpool także będą groźni.”

Richards wypowiedział się także na temat swojej sytuacji w kadrze Wielkiej Brytanii:

„Było to dla mnie wielkim zaszczytem, kiedy okazało się, że mam szansę wystąpić na igrzyskach. Oczywiście każdy zawodnik byłby rozczarowany, że nie został powołany do kadry na Euro. Ja jednak zamierzam cieszyć się grą na igrzyskach i pokazać wszystkim, na co mnie stać.”

Mimo słów Richardsa, zakłady sportowe online pozostają bezlitosne dla innych drużyn Premiership i największe szanse na mistrzostwo w tym sezonie dają właśnie The Citizens. Wiadomo jednak, że  typy bukmacherskie nie zawsze się sprawdzają i być może i tym razem futbol okaże się nieprzewidywalny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena