Przed złożeniem podania o kredyt w banku warto mieć świadomość, że bank dogłębnie przyjrzy się wielu szczegółom, a w szczególności tzw. zdolności kredytowej. Właśnie ten czynnik często pozbawia danej osoby dostępu do kredytu. Przykrych niespodzianek można jednak sobie oszczędzić.

Data dodania: 2012-11-30

Wyświetleń: 1338

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredytodawca w zasadzie jest usatysfakcjonowany jeśli spełnione zostaną dwa warunki. Składający podanie o pożyczkę powinien mieć pewne zatrudnienie oraz wystarczająco wysokie dochody. Problem w tym, że często wymagania te są zbyt niejasne oraz wyśrubowane, zagradzając wielu osobom drogę do uzyskania pożyczki.

Wyjście można jednak znaleźć z każdej sytuacji, a ta nie jest wyjątkiem. Zacząć warto od upewnienia się, że wszystkie inne nasze zobowiązania są spłacone, albo spłacane regularnie i bez opóźnień. Nawet niewielka pożyczka przez internet będzie w tym wypadku istotna, wobec czego nie należy bagatelizować nawet tych pozornie najmniejszych zobowiązań - ewentualna nierzetelność w spłatach będzie bardzo niedobrym sygnałem dla banku.

Ponadto, ryzykiem stają się coraz powszechniejsze karty kredytowe. Znacznie upraszczają życie, ale są także ryzykowne w użyciu. Należy się upewnić, że każdą z nich spłacamy w terminie. Nawet jednak spóźniona spłata może zaprzepaścić szanse na kredyt. Jednak jest także inna strona kart kredytowych - spłacając je bez opóźnień wyrabiamy sobie dobrą opinię i dobry rating kredytowy, bardzo doceniany przez instytucje finansowe.

Innym sposobem na podwyższenie szans na kredyt jest pożyczka o dłuższym okresie spłaty - raty miesięczne będą w tym wypadku mniejsze, co oznacza, że mają mniejsze zarobki będzie nas stać na ich spłatę. Minusem jest oczywiście dłuższy okres spłaty i odsetki.

Można w razie konieczności wesprzeć się także współkredytobiorcą. Liczyć się tutaj będzie, tak jak w naszych przypadku, zatrudnienie oraz zarobki. Z naszego punktu widzenia ważny jest także wiek i kondycja zdrowotna kredytobiorcy - w przypadku zgonu będziemy musieli wziąć całość zobowiązania na siebie.

Powyższe sposoby są zaledwie kilkoma z całej gamy rozwiązań, jakie może zastosować każdy kredytobiorca. Żadne pożyczki nie powinny być brane bez dokładnego przemyślenia tematu. Znając pewne rozwiązania łatwiej bedzie nam później uporać się ze spłatą.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena