Tradycja Halloween zadomowiła się u nas na dobre. Zarówno dorośli, jak i dzieci coraz chętniej biorą udział w świętowaniu tego upiornego wieczoru.

Data dodania: 2015-10-13

Wyświetleń: 1166

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Halloweenowe party

 Nic w tym dziwnego, przecież Halloween to świetna zabawa. Poniżej przedstawiamy Wam kilka kroków do zorganizowania udanej imprezy na Halloween.

Strój na Halloween

To oczywiście podstawa. Tego wieczoru wskazane będą wszelkiego rodzaju przebrania kościotrupów, upiorów, zombie, czarownic, grabarzy, wampirów oraz innych mrocznych postaci rodem z najbardziej mrocznego horroru.

Większość strojów na Halloween możemy sami przygotować. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, jak czarne ubranie, które możemy zniszczyć czy pomalować, brystol, farbki i spray. Przydadzą się również peruki lub materiał, z którego możemy wykonać upiorną fryzurę, a także różnego rodzaju tkaniny do wykonania elementów kostiumu.

Oprócz samego stroju ważny jest również odpowiedni makijaż, który możemy samodzielnie wykonać za pomocą specjalnych farbek do twarzy czy  zwyczajnych kosmetyków. Z pewnością przyda się bardzo jasny puder, zarówno ten w płynie, jak i sypki, czarne, szare, fioletowe i zielone cienie do powiek, krwistoczerwona pomadka, konturówka oraz eyliner.  Przy odrobinie fantazji nasz strój może zrobić naprawdę piorunujące wrażenie.

Przekąski na Halloween

Jeśli organizujemy imprezę w domu, nie zapominajmy o specjalnych przekąskach. Aby oddały one ducha tego święta, powinny być przygotowane  w …mrocznym stylu. Popularne są na przykład palce czarownicy, które można wykonać z ciasta drożdżowego, pizza z krwawym wzorem zrobionym z sosu pomidorowego, jajka na twardo przypominające ludzkie oko, czekoladowe babeczki z lukrową pajęczyną i wiele innych. Ciekawe inspiracje można znaleźć w sieci.

Dekoracje na Halloween

Na imprezie z okazji Halloween nie może zabraknąć strasznych dekoracji. Możemy je samodzielnie wykonać z papieru, bandaży i oczywiście wydrążonej dyni. Do wyboru mamy różnego rodzaju pajęczyny w rogach mieszkania, czarne nietoperze zwisające z sufitu oraz włochate pająki wyłażące z kanapy, duszki, krwawe ślady na obrusie czy mumia wystająca z szafy. Niech Was poniesie wyobraźnia!

Akcentem wieńczącym wystrój niech może być mroczna muzyka z odgłosami duchów, krzyków i złowieszczych pohukiwań.

To co? Gotowi na Halloween party?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena