Dość powszechna wydaje się opinia, że – paradoksalnie – muzyka elektroniczna brzmi najlepiej na żywo, gdy swoje sety w czasie rzeczywistym prezentuje słuchaczom dobry didżej. Coś w tym jest – nazywa się ją klubową przede wszystkim dlatego, że najczęściej wybrzmiewa w klubach… 

Data dodania: 2017-10-19

Wyświetleń: 868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kalendarz wydarzeń Electronic Beats. Muzyka klubowa na żywo!

Nawet więc jeśli do tej pory nie było Ci po drodze z techno czy house’m, warto sprawdzić imprezę w rytmach elektroniki. To może być niezapomniane przeżycie… Nie wiesz, od czego zacząć i gdzie warto się pojawić? Zajrzyj na sceny Electronic Beats – muzyka klubowa, którą tam znajdziesz, to najwyższy światowy poziom. Oto, co działo się na nich minionego lata.

OFF Festival w Katowicach

Jednym z największych dorocznych wydarzeń, które odbywają się pod patronatem portalu Electronic Beats, jest katowicki OFF Festival. Gdy powstawał w 2006 r. z inicjatywy Artura Rojka w Mysłowicach, był bardzo niszowym i niezwykle alternatywnym wydarzeniem. Dziś, 11 lat później, przyciąga melomanów z całej Europy i okazuje się jednym z najbardziej cenionych festiwali muzyki elektronicznej i alternatywnej na całym kontynencie.

Kto pojawił się na OFFie w tym roku? Za największą gwiazdę tegorocznej edycji uznać trzeba Brytyjkę PJ Harvey. Królowa muzyki alternatywnej zaczarowała katowicką publiczność i… zakochała się w Polsce. Wielu festiwalowych gości przybyło do Katowic także po to, by zobaczyć i posłuchać legendarnego rapera Talliba Kweli. Impreza udała się jednak nie tylko ze względu na obecność wielkich gwiazd, ale także dzięki temu, że i mniej znani artyści dali się ponieść energii festiwalowej publiczności.

Audioriver Festival w Płocku

Muzyka elektroniczna w naszym kraju nie byłaby taka sama, gdyby nie odbywający się co roku w Płocku Audioriver Festival. To trzydniowe święto fanów elektroniki na stałe wpisało się w imprezową mapę Europy. Atmosfera Audioriver Festival przypomina beztroski camping z imponującym soundtrackiem. Wszystko odbywa się w pięknej scenerii na płockiej plaży miejskiej na Wisłą. W tym roku na festiwalowych scenach Electronic Beats muzyka klubowa rozbrzmiewała za sprawą takich artystów, jak m.in. Maduk, Boy Noize, Moodymann czy DJ Storm. Warto sprawdzić nagrania z tego wydarzenia, dostępne na youtube’owym kanale Electronic Beats – prawdziwy ogień!

Up To Date Festival w Białymstoku

Równie ważnym wydarzeniem na mapie polskich festiwali muzyki klubowej jest od kilku lat białostocki Up To Date Festival. Choć zyskał już sporą renomę w Europie, wciąż jest wydarzeniem raczej niszowym ze względu na swój niecodzienny line-up. Nie będziemy wymieniać tu nazwisk z prostego powodu: organizatorzy Up To Date stawiają przede wszystkim na artystów wciąż nieodkrytych, nieznanych szerokiej publiczności, ale oryginalnych i zaskakujących. Sporo uwagi poświęcają też mniej popularnym gatunkom elektroniki, jak ambient i trance. W przyszłym roku musisz tam być!

Licencja: Creative Commons