W Polsce co roku mamy okazję wziąć udział w wielu, bardzo ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Oczywiście zdecydowana większość odbywa się w wakacje, ponieważ właśnie wtedy nasz kraj odwiedza największa liczba turystów. Najpopularniejsze kierunki podróży to polskie morze i góry.

Data dodania: 2018-05-29

Wyświetleń: 630

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wydarzenia kulturalne w Polsce – wszystkie te warte uwagi

Kultura na północy

Imprezy kulturalne w Gdańsku są oblegane nie tylko przez tamtejszych mieszkańców. Wielu przyjezdnych bierze w nich udział równie chętnie. W tym roku wybór jest ogromny. Ciekawe propozycje czerwcowe to między innymi 16. Edycja Gdańsk DOC Film, czyli festiwal filmów dokumentalnych. Ta edycja nieco różni się od poprzednich, na nagrody mają bowiem szanse także filmy fabularne. Kolejna duża impreza to Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę. Jeśli mamy ochotę się na nie wybrać musimy zarezerwować sobie czas między 20, a 22 lipca. Czeka nam na nas mnóstwo wspaniałych atrakcji. Pod koniec lipca warto wybrać się także do Teatru Szekspirowskiego, gdzie 27.07 rozpocznie się Festiwal Szekspirowski, podczas którego zobaczymy najciekawsze spektakle Szekspira. Już podczas poprzednich edycji w Teatrze mogliśmy zobaczyć wielu znamienitych gości. W tym roku nie będzie inaczej.

Góry

Wakacje na południu Polski również mogą być bardzo ciekawe. W Zakopanem warto wybrać się na koncert zespołu Baciary, który swoją twórczością nawiązuje do tradycji z tamtejszego regionu. W Muzeum Tatrzańskim polecana jest wystawa „Nie tylko Morskie Oko”. Prace Stanisława Gałka to olejne szkice przedstawiające między innymi piękne widoki Podhala. Wiele wydarzeń kulturalnych z rejonu polskich gór wiąże się bezpośrednio z kulturą tamtego miejsca.

Nasz kraj oferuje wiele ciekawych imprez. Koncerty, wystawy, spektakle – wybór jest ogromny. Niezależnie od naszych preferencji i zainteresowań z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Jeśli nie planujemy wyjeżdżać w góry lub nad morze warto zapoznać się z informatorami kulturalnymi chociaż w naszym regionie.      

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena