Czy również chcesz spędzić całe swoje życie na pracy, której nienawidzisz? Czy żyjesz po to by egzystować, opłacić rachunki i ewentualnie wybrać się na dwutygodniowe wakacje w niedalekiej przyszłości?

Data dodania: 2012-04-24

Wyświetleń: 2479

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy poświęcasz cały swój czas na robienie rzeczy, których wcale nie chcesz robić a jedynie oczekiwanie na upragniony weekend sprawia, że do duszy wkrada się cień optymizmu? Z doświadczenia wiem, że po tygodniu ciężkiej pracy trudno znaleźć motywację na 2- dniowe wypady i szaleństwa. Weekend szybko mija, trzeba w końcu wypocząć by w poniedziałek znów oddać się cholernej robocie.

Czy naprawdę chcesz spędzić w ten sposób całe swoje życie? Czy chcesz oddać unikatową szansę, jaką dostałeś czemuś czego nie znosisz i czego nikt, tak naprawdę nie zapamięta?

Wyobraź sobie, że jesteś na łożu śmierci i wspominasz swój dobytek. Jeśli nie jesteś z niego dumny/a i nie czujesz, że zrealizowałeś/aś wszelkie swoje założenia (a przynajmniej nie próbowałeś/aś) to jeszcze jest czas na zmianę. Ten czas nadszedł właśnie teraz.

Mam nadzieję, że ten artykuł da ci trochę do myślenia i przestaniesz wierzyć w to, że jesteś na tej planecie tylko po to by przecierpieć i zniknąć na zawsze. Chciałbym pomóc ci odnaleźć w tym wszystkim sens, tak byś oczekiwał/a z niecierpliwością kolejnego poranka. Czas działać mądrzej, tak by po przebudzeniu powiedzieć: „kolejny dzień w raju”. Nic się jednak samo nie stanie! Do tego potrzebujesz realizacji siebie – a pasja jest jej czystą istotą.

Odnalezienie pasji i oddanie się jej w pełni sprawi, że każdy dzień stanie się nową przygodą, wyzwaniem i radością. Tylko co, jeśli jeszcze nie wiesz, co jest twoją pasją? No cóż – musisz ją odnaleźć. Musisz szukać z całych sił swojej dziedziny doskonałości. Mam nadzieję, że tych kilka punktów pomoże ci ustalić odpowiedni kierunek.

1. Spróbuj czegoś nowego

To chyba zrozumiałe… musisz próbować nowych rzeczy jak najczęściej. Dodaj odrobinę pikanterii nudnej, codziennej rutynie. Zacznij robić coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś/aś. Powiedz życiu „TAK” zamiast wciąż wyszukiwać wymówek, dla których miałbyś/miałabyś czegoś nie zrobić.

Nic nie jest tak ekscytujące jak porzucenie strefy komfortu i popłynięcie w kierunku nieznanego. Takie działanie nie tylko sprawi, że odnajdziesz swoją pasję, ale także ewoluujesz jako człowiek. Jeśli nie widzisz żadnego sensu w swojej obecnej pracy to dlaczego nie spróbujesz czegoś zupełnie nowego? Pójdź na casting do filmu. Naucz się nowej profesji. Pójdź na szkolenie. Znajdź nowe możliwości.

Jeśli nudzi cię życie w mieście przenieś się na wieś, w góry lub do innego kraju albo na wyspę. Życie jest nudne tylko wtedy, kiedy mu na to pozwolisz. Życie jest ekscytujące wtedy, kiedy ty zaczynasz się nim ekscytować.

2. Unikaj cynicznych ludzi

Cynicy są najszczęśliwsi, kiedy mówią innym jak powinni myśleć i działać, chociaż sami niewiele wiedzą na dany temat. Ubóstwiają opowiadania o tym jakie to życie jest nieznośne i jak ludzka egzystencja pozbawiona jest sensu. Każde działanie dla cynika pozbawione jest znaczenia.

Jeśli chcesz być znudzony/a i nieszczęśliwy/a spotykaj się z cynicznymi ludźmi. Oni zadbają o to byś poczuł/a się pusty/a wewnątrz i będą ci udowadniać na każdy możliwy sposób jak bezsensowne jest robienie czegokolwiek. Ludzie tacy są zazdrośni i urażeni, kiedy widzą, że inni osiągają coś, o czym oni mogą tylko pomarzyć. Cynicy jednak nie zrobią nic by zmienić swój stan rzeczy, bo boją się porażki. Będą chcieli zarazić Cię swoim strachem a dla Ciebie jedynym lekarstwem jest opuszczenie ich towarzystwa.

Rozbudzaj swoją pasję i unikaj właśnie takich zgorzkniałych ludzi. Odszukaj prawdziwych przyjaciół, którzy będę entuzjastycznie i pozytywnie nastawieni do przyszłości. Jednym ze sposobów na odnajdywanie pasji jest przebywanie i nauka od ludzi, którzy już ją znaleźli.

3. Znajdź inne źródło dochodów

Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo (zdrowie, miłość, przyjaźń, słońce, natura). Jest jednak sporo rzeczy, które sprawiają, że życie staje się przyjemniejsze, a za które trzeba zapłacić. Może powodem, przez który cierpisz na brak inspiracji jest właśnie twoja praca, która nie wynagradza cię wystarczająco dobrze za twoje wysiłki lub co gorsza w ogóle Cię nie docenia. Jeśli to jest przyczyną to musisz ożywić swoją pasję przez znalezionego nowego źródła dochodów. Na to jest wiele sposobów. Może założysz własny mały (duży) biznes lub zarobisz kilka złotówek tu i tam. Założenie własnego biznesu może okazać się źródłem twojego spełnienia życiowego. Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej pracy to może już czas zastąpić ją inną.

4. Zrób coś ze swoimi marzeniami

Jednym z najszybszych sposobów na znalezienie sensu życia jest praca nad celem. Ile razy słyszałeś/aś z ust znajomych: „Zawsze chciałem być… (aktorem, muzykiem…)” lub „ Zawsze chciałem… (malować, grać na fortepianie, pisać książki czy cokolwiek innego)”.

Zamiast oddawać się myśli o chceniu ustal marzenie, jako cel i zacznij pracować nad nim. Przestań czekać aż grom z jasnego nieba sprawi, że życie się odmieni. Przestań śnić o wspaniałościach – zacznij je realizować.

Napisz na górze kartki swój cel a poniżej ustal kroki, jakie musisz podjąć by osiągnąć swoje założenia. Wykonaj pierwszy krok tak szybko jak to możliwe i póki, co nie myśl o przeszkodach, jakie mogą pojawić się na  drodze. Zajmiesz się nimi, gdy się pojawią. Na wszystko przychodzi odpowiedni czas i miejsce, chociaż problemy, o jakich myślisz ustalając cel mogą w ogóle się nie pojawić. Nawet 80% naszych zmartwień nie pojawia się w rzeczywistości. Istnieją one tylko w naszych głowach. Takie mamy statystyki.

Posiadanie celu, do którego dążysz przepełni Twoje życie pasją. Kroki, jakie podejmujesz zaczną przybliżać Cię do twojego celu, nadadzą życiu inspiracji i w końcu zaczniesz myśleć, że możesz zrobić wszystko, co ustalisz. Każdy cel może zostać zrealizowany, jeśli podzielisz go na małe kroki.

5. Nie trać czasu

Oto 2- krokowy proces, który będzie miał prawdziwy pozytywny wpływ na Twoje życie. Krok 1- Odłącz telewizor i przenieś go do garażu. Krok 2- Sprzedaj telewizor tak szybko jak to możliwe. Telewizor to prawdziwy pożeracz czasu (podobnie sprawa ma się z facebookiem;).

Wyobraź sobie jak wiele czasu tracisz siedząc bezmyślnie przed ekranem telewizora i jak wiele wartościowych rzeczy mógłbyś/mogłabyś zrobić zamiast tego. Pomyśl jak bardzo zmieniłoby się Twoje życie, jeśli zamiast oglądania codziennie przez godzinę tv uczyłbyś/uczyłabyś się w tym czasie nowego języka, gry na instrumencie lub chociaż spotkał/a się z przyjaciółmi przy filiżance kawy. Jest tak wiele alternatyw – tyle możliwości dla ludzi, którzy rozsądnie wykorzystują swój czas. Nie strać całego swojego życia na oglądaniu życia innych. Przeżywaj swoje życie najlepiej jak potrafisz.

Jak widzisz odkrycie sensu swojego życia nie musi być wcale czymś trudnym. Wszystko sprowadza się do reorganizacji wartości. Niestety czas jaki mamy na tej planecie jest mocno ograniczony. Mamy zaledwie kilkadziesiąt lat na docenienie wszelkich wspaniałości ludzkiej egzystencji. Dni, tygodnie, miesiące, lata szybko mijają…

Rozwiń swoją życiową pasję i zauważ jak wszystko wkoło zaczyna się zmieniać. Cała życiowa pustka, jakiej do tej pory doświadczałeś/aś zacznie znikać.

Podsumowując wszystko zacznie się zmieniać, jeśli Ty zaczniesz zmieniać obecny punkt widzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena