Słowa jakie sobie nieustannie powtarzasz mają ogromny wpływ na Twoje życie. Badania udowodniły, że przeciętny człowiek, mówi do siebie w myślach nawet 60 tysięcy razy dziennie. Większość z tego, bo ok. 90%, to mowa negatywna.

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 2771

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mówisz do siebie w myślach podczas dnia, w podobny sposób, w jaki mówisz do innych. Przez lata swojego życia ukształtowałeś specyficzny rodzaj myślenia. Zastanów się teraz: Czy w twoim wypadku jest on pozytywny czy negatywny. Słowa które sobie nieustannie powtarzasz w myślach kształtują Twoje wewnętrzne przekonania. W podobny sposób jak Twoje ciało staje się tym co jesz, Twój umysł staje się tym o czym mówisz i myślisz każdego dnia.

Jeśli brak Ci pewności siebie to dlatego że karmisz umysł negatywnymi myślami o sobie
i świecie przez większość czasu każdego dnia. To gdzie jesteś teraz jest owocem twoich myśli jakie miałeś w przeszłości i masz w chwili obecnej. Każdego dnia podejmujesz decyzje i wybory w oparciu o swoje myśli. Jeśli dialog wewnętrzny jest w większości negatywny to trudno o pozytywne rezultaty na zewnątrz.

Twój dialog wewnętrzny całkowicie kontroluje efekty, jakie uzyskujesz w życiu. Jeśli kontroluje Twoje życie to oznacza, że ma wpływ na każde działanie jakie podejmujesz,
a w ostateczności uwidacznia się w osiągnięciach lub ich braku.

Kiedy zmienisz swój wewnętrzny głos – dialog wewnętrzny na pozytywny, przepełniony wzmacniającymi myślami, zaczniesz działać z pewnością siebie, a to uczucie będzie promieniować od twojej osoby.

Twoje działania i osiągnięcia są efektem Twojego wewnętrznego dialogu. Jakie Twoje myśli – takie Twoje życie. Możesz zwracać baczniejszą uwagę na swoje myśli i zacząć zmieniać słowa na takie, które przyczynią się do wzrostu pewności siebie.

Jeśli w Twojej głowie wciąż pojawiają się negatywne myśli to prawdopodobnie takie też będą rezultaty Twoich działań.

Zmieniając swoje myśli na pozytywne zmienisz rezultaty i odczujesz zmianę w tym jak się czujesz. Nabierzesz energii i wiary we własne możliwości.

Twój dialog wewnętrzny ma potężną moc i może kształtować wszystko co Cię otacza. Poprzez zmianę myśli, dialogu wewnętrznego sprawisz, że to co doświadczasz w życiu zacznie się zmieniać.

Przekonania zmieniają się pod wpływem myśli. Najważniejsze jest tutaj ukierunkowanie myśli na pozytywny tor co w efekcie zmieni przekonania.

Przeciwstawmy kilka słów, które ludzie sobie często powtarzają, a które są pozbawione pewności siebie nowym słowom, które zaczną pracować dla ciebie. Zacznijmy pracę nad dialogiem wewnętrznym.

Ludzie często powtarzają sobie w myślach: nigdy nie dostanę podwyżki lub nigdy nie zacznę zarabiać więcej. Zmień te słowa na bardziej pozytywne np. wiem, że mogę zrobić określone rzeczy, by dostać podwyżkę.

Innym przykładem negatywnego dialogu wewnętrznego są słowa: wciąż nie mam tego czego chcę. Jak może to brzmieć bardziej pozytywnie? Np. zastanawiam się, jakie mam zdolności, by osiągnąć to czego pragnę?

Kolejne przykłady to: wiem, że to nie będzie działać. I jego nowy zamiennik: sposób w jaki robiłem to do tej pory nie zadziała, zacznę więc działać w trochę inny sposób.

I jeszcze jedno: nic na to nie poradzę. Osiągniesz korzystniejsze rezultaty jeśli zamiast tego zaczniesz używać słów w stylu: na pewno mogę zrobić coś inaczej, by zyskać wymierne dla Ciebie rezultaty.

Zmiana słów, jakie sobie powtarzasz w myślach zacznie dodawać Ci siły. Otworzy drzwi do nowych możliwości, które były zamknięte, gdy karmiłeś umysł ograniczającymi, negatywnymi słowami. Cokolwiek będziesz sobie wciąż powtarzał zacznie stawać się Twoją rzeczywistością.

Zmieniając swoje myśli i słowa jakich używasz zaczniesz wpływać na swój system przekonań, a tym samym zaczniesz stawać się pewną siebie osobą. Każda osoba sukcesu używa wspierającego dialogu wewnętrznego. Nie ważne, czy mówimy o mistrzach olimpijskich, o wysoko postawionych przedsiębiorcach, czy gwiazdach show biznesu.

Te osoby powtarzają sobie: jestem zwycięzcą, osiągnę sukces, poradzę sobie, mam w sobie siłę. Karmiąc się takim dialogiem wewnętrznym, zaczniesz zmieniać swoją rzeczywistość, a Twoja pewność siebie wzrośnie.

Ludzie sukcesu nauczyli się pokonywać swoje negatywne myśli – nauczyli się zmieniać je na swoją korzyść. Ich sukcesu rozpoczęły się od wiary we własne możliwości. Ty też możesz nauczyć się zmieniać swój dialog wewnętrzny, zmieniać swoje myśli i zacząć osiągać w swoim życiu znacznie więcej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena