Prawo Przyciągania osiągnęło sporą popularność w ostatnich kilku latach a swoje apogeum miało po wydaniu książki i filmu „Sekret”. Wtedy to właśnie ludzie „zwariowali”…

Data dodania: 2012-04-24

Wyświetleń: 1465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Prawo to zostało przedstawione, jako tajemnicza siła, która w magiczny sposób sprawi, że ludzie dostaną wszystko, czego pragną. Czy prawdziwy sekret został ujawniony czy to może sprzedaż prostego faktu z życia w kolorowym opakowaniu? Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Czym naprawdę jest Prawo Przyciągania?

To ważne pytanie, ponieważ wielu ludzi zawiodło się podczas realizacji swoich marzeń. Używali prawa przyciągania dokładnie tak jak zostało im przedstawione. Trzymali się zasad, ale sukces nie nadchodził. Wizualizowali, wyobrażali sobie swoją własną osobę otoczoną dobrodziejstwami (drogimi samochodami, willami, kobietami czy mężczyznami) jednak żadna magiczna siła nie zmaterializowała tych pragnień. Byli otwarciu na rezultaty, wierzyli i czekali aż marzenia staną się rzeczywistością, ale nic się nie stało i po fali entuzjazmu przyszedł czas by powrócić do szarego życia. Czy wizualizacje były zbyt aroganckie?

Co było nie tak? Ludzie zaczęli obwiniać siebie za porażki i za nieumiejętność prawidłowego „przyciągania” rezultatów. Niektórzy myśleli w kategoriach: „coś chyba jest ze mną nie tak”. Inni stali się sfrustrowani i źli twierdząc, że wszechświat nie wysłuchuje ich wołania o sukces. Oba powody są zrozumiałe i oba przemieniają wewnętrzną siłę w negatywny obraz samego siebie, który sabotuje dalsze działanie.

Bez względu na to jak dana osoba reaguje na brak rezultatów w wizualizacji to pojawia się luka w zrozumieniu prawa przyciągania. Dzisiaj postaramy się o jej wypełnienie.

Kluczowym jest zrozumienie, że Prawo Przyciągania nie działa w oparciu o magiczną siłę, tak jak zostało to przedstawione. Prawo to działa w oparciu o prosty fakt życia a mianowicie: otrzymujemy to, na czym się nieustannie skupiamy. Zamiast spędzać czas na spoglądaniu wstecz i obwinianiu innych za to, że wciąż nie otrzymaliśmy tego, czego chcieliśmy, powinniśmy skupić się na tym, co jest dla nas naprawdę ważne i podejmować akcję by to osiągnąć. Komercyjne przedstawienie prawa przyciągania wykluczało wartość działania – uważam to za duży błąd.

Czy myślisz, że wykreowanie nowego lśniącego samochodu jest prostsze od manifestacji bogatego, spełnionego życia? Oczywiście samochód może być czymś, co symbolizuje spełnione życie, ale gdy wejrzysz szczerze w głąb siebie to odszukasz odpowiedź na pytanie: co ma dla mnie prawdziwe znaczenie? Wiele osób odpowie, że chce po prostu spełnionego, szczęśliwego życia. Z pewnością odszukasz odpowiedź na pytanie co sprawi, że zaczniesz zbliżać się do pożądanych efektów.

Może to już czas by zaangażować się głębiej w proces otrzymywania tego, czego naprawdę chcesz. To coś powinno motywować i inspirować cię do działania. Nic na świecie nie zostało stworzone tylko przez wyobrażanie sobie tego. Oczywiście wyobraźnia jest ważna, ale staje się ona niczym bez podejmowania działania w kierunku osiągnięcia swoich celów.

Wyobrażenie to dopiero początek. Artysta, wynalazca, sportowiec nie stają się wielkimi tylko dlatego, że siedzą wygodnie w swoim fotelu i wyobrażają sobie swój sukces. Artysta nie stworzy dzieła z zamkniętymi oczami oddając się wizualizacji w wygodnym fotelu. Wizualizacja ma za zadanie zainspirować go i zmotywować do działania. Poza tym musi ćwiczyć, malować codziennie, stawać się lepszym, aż w końcu wyobrażenie stanie się rzeczywistością. Bez codziennego wysiłku nic się nie stanie. To nie ilość wizualizacji tworzy rzeczywistość. To wyobrażenie w połączeniu z realnym wysiłkiem ma ogromną moc.

A ty czego pragniesz? Wyobraź sobie to, co chcesz osiągnąć i niech to wyobrażenie będzie tak silne, że zmotywuje Cię do podjęcia działania.

Kiedy potrafimy stworzyć w swojej głowie dokładny obraz tego, czego pragniemy i to pragnienie motywuje nas do podjęcia działania to właśnie wtedy przestają istnieć ograniczenia. To dlatego, że podejmujemy pierwszy krok to stworzenia wyobrażenia w rzeczywistości a za nim podąży krok następny i następny…tak aż prawo przyciągania będzie miało sens.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena