Co możesz zrobić, kiedy czujesz się pokonana, czujesz, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Co możesz zrobić, kiedy straciłaś wiarę w to, ze jesteś zdolna wygrać i wydaje Ci się, że dla Ciebie słońce zgasło na zawsze?

Data dodania: 2011-04-03

Wyświetleń: 3741

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Przede wszystkim poświęć parę chwil by skupić się na sobie i sytuacji, w której jesteś.

 Usiądź, weź kartkę papieru i zrób listę wszystkich czynników, które działają na twoją korzyść w danej sytuacji. Nie skupiaj się na przeszkodach, ale na tym co uważasz za pozytywne w Twoim życiu, na tym , na czym się możesz oprzeć.

 Np. może jesteś obecnie w beznadziejnej sytuacji finansowej, nie masz pracy, same długi.

Pomyśl jednak teraz - co posiadasz?

 Może masz coś na własność? Mieszkanie, garaż samochód? Nie jest to gotówka, ale świadczy o twoich zasobach. Przypomnij sobie o tym. Posiadasz pralkę, wideo, komputer, lodówkę?

 Zobacz jaka jesteś bogata.

 Masz gdzie mieszkać? Te wszystkie rzeczy należą do Ciebie. Masz się w co ubrać? Czy posiadasz przynajmniej jedną rzecz, którą kochasz?

 A teraz skup się na osobach z twojego otoczenia. Z pewnością istnieją takie, które Cię kochają i będą wspierać.

 Czego się nauczyłaś w życiu?

 Jakie są Twoje atuty intelektualne?

 Lista naprawdę może być długa. I co z niej wynika? Świadomość, że tak naprawdę posiadasz dużo, że był czas, kiedy te wszystkie rzeczy pojawiły się w Twoim życiu. Chwila obecna jest może trudna, ale prawdopodobnie masz coś z niej wynieść, czegoś się nauczyć, zdobyć doświadczenia, wzmocnić swój charakter.

 Znasz z pewnością powiedzenie: „Co nas nie zabije z pewnością nas wzmocni”. Skoro dotrwałaś do tej chwili to super!

 Znajdziesz rozwiązanie. Uda Ci się!

 Wystarczy byś na nowo oceniła swoje możliwości. Skup  się na swoich zaletach i swoim potencjale. Skup się na tym, co już posiadasz. Włącz swoją wiarę, a wszystko będzie dobrze.

 Bardzo ważnym jest też, byś poczuła wdzięczność za wszystko co masz, za wszystko czego dokonałaś, wdzięczność za ludzi, którzy Cię otaczają, którzy Cię kochają i wspierają Ciebie. Poczuj Tę wdzięczność właśnie TERAZ!

 Jeżeli wykonałaś to teraz, z pewnością zauważyłaś, poczułaś momentalne rozluźnienie. Na tę jedną chwilę odetchnęłaś i zaczęłaś zauważać promyki słońca wokół Ciebie.

 Im częściej to robisz, tym więcej światła wprowadzasz w swoje życie, rozluźniasz się, otwierasz i pozwalasz, by dobre rzeczy przyszły do Ciebie.

 Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę, by wiosna zagościła w Twoim życiu :)

 Barbara Łukowiak

Licencja: Creative Commons
2 Ocena