"Myśl pozytywnie" - każdy z nas zapewne przynajmniej raz w życiu otrzymał tę radę. Jak jednak ją zastosować, gdy otaczają nas powtarzające się porażki? Kluczem do sukcesu jest wiara w siebie i swoje możliwości. Pozytywne myślenie będzie wtedy kopać w siebie. Poniżej znajdują się wskazówki, jak można myśleć pozytywnie.

Data dodania: 2021-08-31

Wyświetleń: 717

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

INSPIRACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

10 wskazówek jak myśleć pozytywnie i być szczęśliwym!

"Myśl pozytywnie" - każdy z nas zapewne przynajmniej raz w życiu otrzymał tę radę. Jak jednak ją zastosować, gdy otaczają nas powtarzające się porażki? Kluczem do sukcesu jest wiara w siebie i swoje możliwości. Pozytywne myślenie będzie wtedy kopać w siebie. Poniżej znajdują się wskazówki, jak można myśleć pozytywnie.

Jak myśleć pozytywnie?

1. Znajdź pozytywy w każdej sytuacji.

"Szklanka jest zawsze do połowy pełna" to klucz do pozytywnego myślenia. Czy pada deszcz? Świetnie, masz okazję założyć nowe kalosze/nowe płaszcze do pracy i na pewno usłyszysz wiele komplementów od swoich znajomych. Przyjaciel nie pojawił się na spotkaniu? To dobra okazja na samotny spacer, zakończony wizytą w nowej kawiarni.

2. Analizuj porażki, ale nie traktuj ich jako kolejnego dramatu.

Każdy ma w życiu niepowodzenia i nie ma w tym nic złego. Z problemami możemy radzić sobie na różne sposoby. Dla niektórych każda porażka to dramat, więc niech to będzie lekcja na przyszłość i pretekst do zmiany na lepsze. Analizuj porażki, rozmawiaj otwarcie o tym, co robisz źle i planuj, co zrobisz następnym razem.

3. Ucz się na popełnianych błędach.

Ta wskazówka idzie w parze z poprzednią: niech każdy błąd będzie dla Ciebie lekcją, cennym doświadczeniem, które sprawi, że zmienisz się na lepsze. I w tym przypadku myśl pozytywnie: "Następnym razem nie popełnię tego błędu, bo już wiem, że nie powinienem tego robić.

4. Bądź naiwnym optymistą.

Uwierz w ludzi, w siebie, w to, że wszystko będzie dobrze. Optymizm pozwala nam dostrzegać pozytywy w każdej sytuacji, łagodniej reagować na niepowodzenia. Optymiści znacznie lepiej radzą sobie ze swoimi problemami, łatwiej je dźwigają i nie tłumaczą się wyglądem swoich niedociągnięć, jak to często czynią pesymiści.

5. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.

Jeśli chcesz patrzeć na świat przez różowe okulary i myśleć pozytywnie, staraj się otaczać pozytywnymi ludźmi, którzy zmotywują Cię do pozytywnego myślenia i działania.

6. Poprawiaj swój nastrój każdego dnia.

Daj sobie odrobinę przyjemności każdego dnia, robiąc coś, co sprawia Ci przyjemność. Może to być pewnego rodzaju rytuał, np. picie kawy i jedzenie ciastek, spacer, wyjście do kina lub teatru.

7. Mów do siebie miłe rzeczy, niezależnie od okoliczności.

Każdy lubi otrzymywać komplementy, ale kto powiedział, że nie możemy mówić ich sobie? Możemy i powinniśmy starać się powiedzieć sobie coś miłego każdego dnia, najlepiej rano, aby rozpocząć dzień w pozytywnym tonie. Powiedz sobie, że wyglądasz świetnie, gdy patrzysz w lustro, pochwal się tym, co zrobiłeś, a gdy coś poszło nie tak, powiedz: "Następnym razem zrobisz to lepiej, wierzę w ciebie". Kto powinien mieć wiarę w siebie, jeśli nie on sam?

8. Nie porównuj się z innymi ludźmi i porzuć perfekcjonizm.

Czy chcesz myśleć pozytywnie? Przestań porównywać się do innych, nie próbuj być kimś innym, jesteś kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Tak, nie jesteś doskonały, ale nikt nie jest. Zrezygnuj z perfekcjonizmu, nie próbuj robić rzeczy niemożliwych do zmiany - to nie jest konieczne. Ciesz się swoimi niedoskonałościami i patrz na siebie naturalnie z pozytywną intencją.

9. Uśmiechaj się do siebie i do innych.

Śmiech jest dobry dla zdrowia, ale uśmiechanie się jest również bardzo ważne - to bardzo potężne narzędzie w kontaktach z innymi ludźmi. Uśmiechaj się tak często jak to możliwe, uczyń uśmiech swoją wizytówką. Zobaczysz - uśmiech powróci do Ciebie, od razu poczujesz się lepiej, niezależnie od okoliczności.

10. Wyznacz sobie cel w życiu i dąż do niego każdego dnia.

Życie jest bardziej satysfakcjonujące, gdy masz cel i pracujesz nad jego osiągnięciem. Wyznacz sobie cel, nawet bardzo odległy, i nie przestawaj dążyć do realizacji swoich marzeń. Nawet gdy ogarną cię ponure myśli, przypomnisz sobie swój cel, który już osiągnąłeś w tym kierunku, i od razu poczujesz się lepiej.

Optymiści żyją dłużej!

Czy warto być optymistą i patrzeć na świat przez różowe okulary? Jak się okazuje, tak. Pozytywne myślenie pozwala nam dobrze żyć i mniej chorować. Badania pokazują, że optymiści rzadziej uzależniają się od złych nawyków i mają tendencję do wybierania zdrowego stylu życia. Postrzegają trudności jako wyzwania, nie poddają się tak łatwo i są mniej podatne na melancholię. Korzystajcie więc z optymizmu, zakładajcie różowe okulary tak często, jak to możliwe i cieszcie się życiem przez cały czas.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena