Jeżeli jesteś kobietą pracującą i nieustannie się odchudzasz, z pewnością zainteresuje cię zasada 5 razy R w odżywianiu.  Co w praktyce oznacza zasada 5 razy R?

Data dodania: 2011-06-16

Wyświetleń: 1438

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już wyjaśniam. Chodzi mianowicie o 5prostych wyrazów, rozpoczynających się na literę R , których znaczenie zastosowane w praktyce pomoże Ci schudnąć.

Wyobraź sobie taką typową sytuację kobiety pracującej. Nazwijmy ją Panią Kasią.

Otóż Pani Katarzyna po przespanej nocy (powiedzmy 7 godzin bez jedzenia)  wstaje rano, szybko szykuje sobie mocną kawę na rozbudzenie. Kawę wypija, ale oczywiście nie starcza jej już czasu/ochoty/pomysłu (dopasuj co wolisz)  na zrobienie sobie śniadania, nie mówiąc już o przygotowaniu drugiego śniadania i lunchu do pracy.

Po przyjściu do pracy szykuje sobie następną kawę, by się dobudzić i może jeszcze kupuje jakiś batonik w maszyny by czymś zaspokoić pierwszy pojawiający się głód.

Potem przez resztę dnia w pracy Pani Kasia jest zabiegana, zapracowana. Ma czas tylko na przerwę na papieroska i może na kolejną kawę i kolejny batonik z maszyny.

Po przyjściu do domu np.. około godz. 17 Pani Kasia czuje się naprawdę głodna i zmęczona. Na szybko wyciąga więc jakieś produkty z lodówki, czy z zamrażalnika, by w tempie ekspresowym zaspokoić silny już głód. W międzyczasie sięga po ulubione ciasteczka/chipsy do szafki, bo jej żołądek głośno burczy.

Po godzinie od zjedzenia posiłku Pani Kasia nie może sobie poradzić z natrętnym pragnieniem: coś bym zjadła, coś bym zjadła, coś bym zjadła..... Znowu idzie więc do kuchni i wyszukuje coś na szybko do zjedzenia. Jest bowiem zbyt zmęczona i szkoda jej czasu dla siebie na przyszykowanie czegoś konkretnego, nie mówiąc już o przygotowaniu solidnego obiadu na następny dzień. Po następnej godzinie sytuacja się powtarza...

Wreszcie Pani Kasia kładzie się spać. Czuje się ociężała i przejedzona i nie jest zadowolona z siebie, że znowu pokonały ją te głosy w jej głowie: coś bym zjadła...

Rano wstaje...... Już wiesz, co dalej

Podałam bardzo drastyczny przykład, ale jest on naprawdę prawdziwy dla kobiet pracujących, które pragną schudnąć, a którym z jakiś powodów się to nie udaje.

Powiem Ci, że Pani Kasia złamała wszystkie 5 zasad odżywiania, które zaczynają się na literę R.

Ciekawa jestem, czy wiesz o jakich zasadach mówię i czy uda Ci się je odnaleźć do następnego odcinka tego artykułu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena