Wiele osób wierzy, że myśli to coś więcej niż tylko przechodzące przez głowę informację. Każdy z nas ma ich tysiące każdego pojedynczego dnia i nie przywiązuje się do nich zbyt dużej uwagi. Myśli mają jednak moc twórczą.

Data dodania: 2011-06-18

Wyświetleń: 3581

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Są one potężne i pozwolą wykreować Tobie życie, jakiego pragniesz. Prawdą jest, że to, na czym się koncentrujesz rośnie. Skupiając się na pozytywnych myślach i uczuciach w swoim życiu sprawiasz, że pojawia się ich jeszcze więcej. W podobny sposób można kreować więcej sukcesu w swoim życiu i zamieniać niepowodzenia w wartościowe doświadczenia. To samo skupienie możesz wykorzystać dla poprawy swojego zdrowia, związków, biznesu czy kariery. Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, iż pozytywna koncentracja jest w stanie przynieść korzyść w każdym obszarze życia.

Mówimy tutaj o połączeniu ciała i umysłu. To koncepcja, według której myśli tworzą życie. Jak to pisał T. Harv Eker: „Myśli prowadzą do uczuć. Uczucia prowadzą do działań. Działania prowadzą do wyników”.

Jest kilka sposobów na wzmocnienie pozytywnych myśli tak, aby ich moc pracowała dla ciebie w ciągu całego dnia. Przedstawiam 6 sposobów, które pomogą zachować myśli na pozytywnym torze

1. Staraj się skupiać na możliwościach a nie na ograniczeniach. Wierzę, że w każdej sytuacji istnieje coś pozytywnego i z każdego wydarzenia można wyciągnąć pozytywne wnioski. Czasem po prostu trudno je odnaleźć i zaczynamy skupiać się na negatywach. Możliwości są jednak zawsze nieograniczone.

Wszyscy mamy jakieś swoje wewnętrzne ograniczenia. Możesz mieć ograniczające przekonania, ukryte głęboko wewnątrz, które blokują Cię przed osiąganiem większej ilości sukcesów w życiu. Odbijają się one chociażby na portfelu i ilości zarabianych pieniędzy. Tak naprawdę ograniczasz sam siebie. Robi to twój wewnętrzny głos krytyki, twój strach, niskie poczucie własnej wartości, przeświadczenie o doświadczeniach, jakie przeszedłeś lub jakich nie przeszedłeś, wychowanie czy presja rodziny. Doświadczenia mogły być różne… To, co tak naprawdę się liczy to sposób, w jaki na nie reagujesz właśnie teraz.

2. Skup się na swoich dokonaniach. Większość ludzi skupia się bardziej na tym, co należy zrobić w danej chwili lub co jest do zrobienia w najbliższym czasie. Niewiele osób, jest w stanie docenić swoje wcześniejsze dokonania i cieszyć się z nich. Ciągłe skupianie się na tym, co jest jeszcze do zrobienia może być niezwykle obciążające. Skupiasz się na tym, co robisz teraz i nie widzisz rezultatów. Łatwo w takim wypadku tracić motywacje. Skup się na tym, co już udało ci się osiągnąć i działaj by osiągnąć jeszcze więcej. Twoja produktywność i nastawienie wejdą na pozytywny tor.

3. Zapisz swój cel tak jakbyś już go osiągnął. Następnym razem, gdy ustalisz swój cel zapisz go w taki sposób jakby został już osiągnięty i postaraj się odczuć radość z jego osiągnięcia. Wiem, że brzmi to dość dziwnie jednak spojrzenie na swój cel z tej perspektywy napełni cię motywacją i pozytywnymi emocjami. Poczujesz, że cel jest tym, czego chcesz naprawdę i zaczniesz podejmować działania poza strefą komfortu. Zaczniesz podejmować ryzyko i robić rzeczy, których normalnie byś nie robił tylko, dlatego, że czujesz cel, jako coś własnego i dokonanego. Jeśli myślenie o celu, jako o czymś, co się stało i nie napełnia cię to pozytywnymi emocjami to warto dobrze się zastanowić czy jest to faktycznie coś, co chcesz osiągnąć.

4. Miej wysokie oczekiwania w stosunku do siebie i bliskich. Pozytywnym myśleniem możesz zarażać także bliskie tobie osoby. Gdy rodzina zauważy, że wierzysz w nich i wiesz, że uda im się dokonać czegoś wielkiego to zaczną podejmować próby i bardzo często osiągną to, czego pragną. Limity zostają przekroczone, bo twoje wsparcie i wiara dodają im sił. Motto na dzisiaj dla ciebie i dla twoich bliskich: „Możesz to zrobić…”

5. Korzystaj z afirmacji, które ukierunkują twoje myśli w pozytywną stronę. Afirmacje to wzmacniające, zachęcające, dodające odwagi postanowienia, powtarzane na głos lub przepisywane i czytane raz za razem. Pozwalają one przełamać schematy myślowe i osiągnąć zmianę w swoim życiu. W trudnych chwilach, kiedy stajesz oko w oko z wyzwaniem włącza się zepsuta płyta w głowie i powtarza, że nie dasz rady, że to za trudne. Przyda ci się w tym momencie afirmacja, która napełni cię spokojem, motywacją i odwagą.

Może ona brzmieć np. tak:

Mogę to zrobić

Mogę zrobić wszystko, co sobie ustalę

Dokonam tego, bo wierzę w siebie

6. Spójrz na sytuację z innej perspektywy. Zwróć się do zaufanego przyjaciela bądź trenera rozwoju osobistego. Problemy często wynikają z twojego spojrzenia na daną sytuację a nie z sytuacji samej w sobie. Być może wszystko, czego potrzebujesz to nowy punkt widzenia. Bliska osoba pomoże ci uzyskać nową perspektywę. Potrzebujesz po prostu nowego schematu myślowego by pozbyć się tego, który tkwi w twojej głowie i blokuje twoje działanie.

Licencja: Creative Commons