Ile razy widziałeś atrakcyjną dziewczynę i bałeś się do niej podejść? Musisz wiedzieć, że nie jesteś osamotniony. Problem jest powszechny.

Data dodania: 2007-08-27

Wyświetleń: 9717

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile razy widziałeś atrakcyjną dziewczynę i bałeś się do niej podejść? Musisz wiedzieć, że nie jesteś osamotniony. Problem jest powszechny. Wynika z:

1) Wychowania
Sięgnij wstecz i przypomnij sobie jak byłeś wychowywany. Często rodzice uciszają swoje dzieci, nakazują im, żeby były grzeczne, mimo, że wcale nie ma takiej potrzeby. Pamiętajmy o tym, że dziecko potrzebuje się bawić i krzyczeć. Można je hamować, kiedy naprawdę zaistnieje taka konieczność. To samo tyczy się wieku dorastania- czasu buntu. Poza tym przypomnij sobie, czy mogłem zawsze zaufać rodzicom, przyjść do nich z każdym kłopotem, powiedzieć najgorszą prawdę. Także zbyt wysokie oczekiwania mogą doprowadzić do nieśmiałości.

2) Doświadczeń z rówieśnikami
Osoby, które były ofiarami przemocy w szkole prawie zawsze (99%) są nieśmiałe i skryte w sobie. Oczywiście nie jest to jedynym problemem. Bardzo często mężczyźni boją się podchodzić do pięknych kobiet w obawie co powiedzą twoi rówieśnicy. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale cały czas społeczeństwo programuje twoje zachowanie. Nauczyciele mówią ci, że jesteś do niczego. Rówieśnicy nabijają się, że nie nosisz takich drogich ciuchów jak oni. Wmawiają ci, że jesteś nieatrakcyjny i żadna cię nie zechce.

Nic dziwnego, że rodzi się tak wiele kompleksów. Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Można z tym walczyć! Przede wszystkim ważna jest twoja postawa. Pewnie patrząc na atrakcyjną dziewczynę myślisz jak by to było fajnie taką pocałować, czy się z nią przespać. Posłuchaj. Może i jest atrakcyjna, ale zapewniam cię, że nawet modelki mają wady. Zawsze może mieć w sobie coś, co będzie ci ewidentnie przeszkadzać. Nie myśl więc o tym, czy się jej spodobasz, skoro sam nie wiesz czy ona spełnia wszystkie twoje kryteria. Nawet jeżeli nie będzie chciała kontynuować rozmowy, nie przejmuj się. To nie jest porażka. Może popełniłeś jakiś błąd (np. powiedziałeś coś, czego nie powinieneś powiedzieć), ale to nie jest koniec świata. Nauczyłeś się czegoś nowego, co na pewno pomoże ci przy kolejnych podejściach.

Jest kilka metod przezwyciężania lęku:
1) Wizualizacja
Wyobraź sobie siedzącego z najpiękniejszymi kobietami. Nie krępujesz się ani trochę. Jesteś wyluzowany i spokojny. Dla tych kobiet jesteś istnym objawieniem. Daj sobie trochę czasu. Zwróć uwagę na to jak się zachowujesz, jak mówisz. Wykonaj to ćwiczenie przed snem.
2) Przystępowanie do działania
Jeżeli wykonałeś pierwsze ćwiczenie, nadeszła pora na działanie. Nie musisz od razu podchodzić do kobiet. Nie śpieszmy się. Wykonuj wszystkie ćwiczenia chronologicznie. Długość ich wykonywania zależy od tego, czy nadal stanowią dla ciebie problem:
Która godzina
Pytaj się dziewczyn o godzinę
Ekspedientka
Poradź się Ekspedientki w sklepie. Możesz się jej zapytać, czy jej zdaniem dobrze wyglądasz w tej bluzie. Płaci jej się za rozmowę z tobą, więc nie musisz obawiać się porażki
Uśmiechnij się
Jeżeli zobaczysz jakąś dziewczynę, uśmiechnij się do niej i pomachaj.
Prezerwatywy
Kup w sklepie w którym jesteś dobrze znany prezerwatywy i chodź z nimi tak, żeby były dobrze widoczne.

Jeżeli wykonałeś wszystkie ćwiczenia, idź na miasto i zagadaj do kilku dziewczyn. Nadal możesz być skrępowany. Pamiętaj tylko o tym, że twój lęk przed podejściem będzie malał przy każdej dziewczynie do której będziesz podchodził.

Pozdrawiam
Licencja: Creative Commons
0 Ocena