Dosyć znany polski pisarz fantasy prezentuje zbiór opowiadań pt. „Świat jest pełen chętnych suk”. Tytuł jest prowokujący tak samo jak i treść. Jeżeli szukasz opowiadań miłosnych ze szczęśliwym happy endem, nie zbliżaj się do tej pozycji. Jacek Piekara pokazał świat takim jakim go widzi. ...

Data dodania: 2007-09-14

Wyświetleń: 5674

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dosyć znany polski pisarz fantasy prezentuje zbiór opowiadań pt. „Świat jest pełen chętnych suk”. Tytuł jest prowokujący tak samo jak i treść. Jeżeli szukasz opowiadań miłosnych ze szczęśliwym happy endem, nie zbliżaj się do tej pozycji. Jacek Piekara pokazał świat takim jakim go widzi. Bezbarwny, pozbawiony uczuć wyższych, przepełniony nienawiścią. Nie wszystkie opowiadania są umieszczone w fantastycznym świecie. Czasami są tylko wstawki świadczące o tym z jakim gatunkiem mamy doczynienia. Znajdzie o kobiecie bitej przez swojego męża, podrywaczu, który pewnego dnia dostaje propozycję nie do odrzucenia, czy planecie na której mieszkańcy zakładają maskę w zależności od nastroju.
Opowiadania J. Piekary są depresyjne. Nie wszystko układa się bohaterom i dla niektórych kreowany świat może być przytłaczający. Nie mniej jest fascynujący. Zanim sięgniesz po jakiekolwiek dzieło Piekary musisz pamiętać, że mogą one obrazić twoje uczucia religijne, czy moralne. Jeżeli jednak jesteś wstanie przymknąć na to oko, a poza tym lubisz książki, które pokazują świat bez złudzeń (zwłaszcza jeżeli podobna ci się świat kreowany przez Tarantino), to znalazłeś świetną literaturę.
Licencja: Creative Commons