Adwokat to jeden z najstarszych zawodów świata. Nic w tym dziwnego. Człowiek z założenia jest osobą  potrzebującą pomocy w wielu życiowych sytuacjach.

Data dodania: 2012-03-08

Wyświetleń: 4770

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Im bardziej skomplikowana wydaje się dana sprawa, tym z czasem okazuje się, że bez pomocy adwokata okazuje się ona niemożliwa do rozwiązania. Kancelaria prawna jest miejscem w którym można spotkać specjalistów z różnej dziedziny prawa, a którzy za odpowiednią opłatą są  w stanie zaoszczędzić nam wielu przykrości, a także wyciągnąć nas z nawet największych tarapatów.

Znajomość prawa w każdym wypadku w połączeniu z umiejętnym, czyli korzystnym dla klienta wykorzystaniem przepisów powoduje, że każdego dnia dzięki tym specjalistom wiele osób zawiera korzystne ugody lub też unika karnej odpowiedzialności. W wielu wypadkach kancelaria prawna może pełnić rolę mediatora, między dwoma skłóconymi stronami, pokazując przy tym możliwe sposoby porozumienia. Poza funkcją mediatora kancelaria prawna pełni funkcję reprezentacyjną, gdyż reprezentuje swojego klienta, a także jego interesy. Może pełnić funkcję przedstawiciela w kontaktach biznesowych, a także być finansowym konsultantem i stróżem badającym każde firmowe umowy. W wielkiej części kancelaria adwokacka pełni także rolę banku w którym klient umieszcza swoje kosztowności, przechowuje papiery wartościowe.

Po śmierci klienta wiele kancelarii jest odpowiedzialnych za to by odpowiednio rozdysponować majątkiem klienta, a także sprawić, że do jego spadku zostaną powołane jedynie osoby, które są do tego uprawnione. Ogromna liczba kancelarii prawnych odpowiada także za stworzenie specjalistycznych umów handlowych, jak i pomaga w przygotowaniu niezbędnych do uregulowania prawnie spraw dokumentów. Wśród najbardziej popularnych można wymienić testament, akt notarialny, akt darowizny czy pożyczki. Wiele prawników w dobie popularnych kredytów hipotecznych przygotowuje także dla swoich klientów wnioski o kredyt. Tego typu oferty nie są zbytnio kosztowne, a dają gwarancję pewności bezpiecznej przyszłości klienta i jego najbliższych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena