Duże zawirowania na rynku pracy popychają wszystkie aktywne osoby do poszukiwania swojej niszy i pozyskiwania jak najwyższych kwalifikacji. Zainteresowani pracą przy urządzeniach i sieciach gazowych mają możliwość podjęcia szkolenia kończącego się zdobyciem kompletnych uprawnień do obsługi czy konserwacji rzeczonych urządzeń i sieci.

Data dodania: 2015-09-16

Wyświetleń: 1373

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podjęcie szkolenia może być naturalną konsekwencją edukacji w branży energetycznej, może też być kolejnym etapem w drodze poszukiwania swojej pozycji na rynku pracy, kolejną próbą przekwalifikowania się i spełnienia wymogów pracodawców, itd. Wykupienie całości kursu pozwala zyskać pewność szybkiego nabycia niezbędnych umiejętności do wydajnej i bezbłędnej pracy na jednym ze stanowisk w branży gazowniczej. Obecnie panuje duża dowolność, jeśli chodzi o zajęcie, jakiego podejmie się osoba kończąca szkolenie z pozytywnym wynikiem. Ktoś taki może stać się specjalistą od montażu sieci gazowych albo też konserwatorem palników, kuchenek itd. Taka rozpiętość możliwości pozwala na dużą swobodę przy wybieraniu zakresu szkolenia, przy czym oczywiście warto korzystać z jak największej ilości modułów – nigdy nie wiadomo, co może się przydać w bliższej lub dalszej przyszłości.


Standardowe szkolenie składa się z określonej ilości godzin, a następnie oferuje możliwość podejścia do egzaminu. Kursanci podczas trwania szkolenia mogą korzystać z dostępu do przeróżnych urządzeń, ucząc się ich obsługi, sposobów konserwacji, podejmując prace montażowe i remontowe. Wyposażani są też w materiały pomocnicze, ułatwiające przyswajanie wiedzy i poznawanie branży niejako „od środka”. Każde szkolenie podzielone jest na część teoretyczną, przygotowującą daną osobę do odpowiedniej części egzaminu, jak również praktyczną – także mającą swój odpowiednik na egzaminie, zapewniającą każdemu chętnemu sposobność do poznania w praktyce poszczególnych sprzętów, detali czy technologii używanych w gazownictwie. Pozytywne zaliczenie obu etapów egzaminu jest równoznaczne z pozyskaniem uprawnień gazowniczych, które są respektowane przez wszystkich polskich, a także większość zagranicznych pracodawców. Co ważne, wydane świadectwo kwalifikacyjne ma określoną ważność – najczęściej jest to pięć lat. Po tym czasie szkolenie należy odświeżyć, a egzamin powtórzyć. Jest to nie tylko dobry sposób na przypomnienie sobie materiału, ale też na zapoznanie się z ewentualnymi nowymi wdrożeniami, technologiami, jak również z modyfikacjami teoretycznymi (np. dotyczącymi BHP czy innych aspektów prawnych).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena