Różne rodzaje rusztowań służą uzyskiwaniu łatwego dostępu do miejsc położonych poza zasięgiem z punktu widzenia człowieka chodzącego po gruncie czy podłodze. Montowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a ich występowanie najczęściej towarzyszy remontom, naprawom bądź pracom konserwacyjnym czy końcowym etapom budowy.

Data dodania: 2015-09-04

Wyświetleń: 1327

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najważniejsza zdecydowanie jest kwestia bezpieczeństwa – tak wiele firm budowlanych czy remontowych, profesjonalnie wykonujących swoją pracę od lat, nie dba o odpowiednie zabezpieczenia zatrudnionych osób pracujących wysoko na rusztowaniu. Kwestia ta uwzględnia nie tylko konstrukcję samego rusztowania, ale również dodatkowe elementy mocujące dla pracowników, którzy nierzadko przeskakują po piętrach rusztowania, podają sobie ciężkie przedmioty, balansują na najwyższym pułapie, żeby dosięgnąć jeszcze wyżej itd. Kolejna sprawa wiążąca się z bezpieczeństwem to zasłonięcie rusztowania od zewnątrz specjalnym materiałem (to jest akurat często praktykowane), zapobiegając tym samym przenikaniu pyłu i kurzu poza obszar remontu i chroniąc pracujących wewnątrz przed przegrzaniem czy opadami. Taka zasłona gwarantuje również częściową ochronę przed warunkami atmosferycznymi dla świeżo kładzionej farby lub nakładanego tynku, dzięki czemu można zapobiec mikrouszkodzeniom już na tym wczesnym etapie prac.

Żeby uniknąć dużych wydatków przy wznoszeniu rusztowania, osoby prowadzące prace remontowe imają się różnych sposobów zaoszczędzenia zarówno na jakości materiału służącego do budowy, jak i na solidności konstrukcji. Na szczęście jest lepsza opcja, więc wyjątkowa chęć do oszczędzania na życiu i zdrowiu swoim czy pracowników może zostać przekuta w zlecenie wykonania rusztowań innej firmie bądź w wynajęcie już gotowego rusztowania od firm, które coś takiego oferują. I tu, i w każdym innym przypadku dla największej opłacalności warto dokładnie określić rodzaj potrzebnego rusztowania – istnieje ich kilka, np. elewacyjne, przejezdne czy modułowe. Dobry wybór gwarantuje nie tylko większą wygodę, ale też i oszczędności, bo znacznie wzrośnie wydajność prac przy remoncie. Dla przykładu, jeśli prace mają być wykonywane na dość rozległym obszarze, bardzo zasadne będzie skorzystanie z zalet rusztowania przejezdnego, gdyż montowanie konstrukcji obejmujący cały obszar mija się z celem, a wznoszenie i rozbieranie rusztowań w miarę postępu prac generuje stratę czasu i wzrost kosztów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena