W dzisiejszych czasach praca w każdej branży wymaga odpowiedniego przygotowania, by sprostać oczekiwaniom klientów i wypaść lepiej niż pozytywnie na tle konkurencji. Zainteresowani uprawnieniami energetycznymi, a dokładniej ciepłowniczymi, mogą zapisać się na kursy prowadzące do egzaminu gwarantującego odpowiednie świadectwo kwalifikacyjne.

Data dodania: 2015-09-16

Wyświetleń: 966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szkolenie nie powinno kolidować z innymi obowiązkami, gdyż najczęściej przeprowadzane jest zaocznie, jak również w systemie grupowym – chętni kursanci mogą wybrać najbardziej odpowiadającą im porę lub też zakres szkolenia.

Szkolenia prowadzące do uzyskania uprawnień ciepłowniczych mieszczą się w zakresie kursów przygotowujących do podjęcia pracy w sektorze energetycznym. Podczas ich trwania, kursanci uczą się obsługi oraz konserwacji urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło, jak również innych urządzeń energetycznych.  Wykupienie uczestnictwa w całości szkolenia pozwala kursantom na uzyskanie pełnych uprawnień w wyżej wymienionym zakresie oraz gwarantuje możliwość podejścia do egzaminów kończących się przyznaniem kwalifikacji zawodowych. Szkolenie jest oczywiście płatne, ale ceny wahają się i w zależności od obowiązujących promocji czy też zakresu kursu można liczyć na niższą bądź wyższą stawkę (orientacyjnie od kilkuset złotych do prawie dwóch tysięcy). Powtórki, dodatkowe godziny lub inne uprawnienia spoza podanego zakresu również mogą dodatkowo kosztować.
Kursy, jak również egzaminy, odbywają się w określonych placówkach posiadających niezbędne wyposażenie. Kursanci mają do dyspozycji przydatne materiały i oczywiście mogą korzystać z urządzeń mieszczących się w zakresie branżowym. Podczas przebiegu szkolenia nacisk kładziony jest nie tylko na prace bezpośrednio przy tych urządzeniach, ale również na kwestie prawne (przepisy), zagadnienia teoretyczne, przepisy BHP dotyczące wykorzystywanych sprzętów, instalacji cieplnych, sieci grzewczych, zakres prac osób zatrudnionych przy obsłudze takich urządzeń i sieci, organizację pracy itd. W wielu przypadkach możliwe jest pozyskanie dodatkowych kwalifikacji, na przykład skupienie się na jednej z wielu gałęzi ciepłownictwa, pozyskanie uprawnień w zakresie napraw i konserwacji czy budowie sieci grzewczych. Większość kursantów przy okazji realizuje też elementy szkoleń w zakresie ogólnego bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy bądź podobne, które na pewno mają szansę przydać się podczas pracy w zawodzie. Szkolenia te są dodatkowo płatne, choć można liczyć na zniżki – a czasami mieszczą się w ogólnym przebiegu kursu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena