Zbudowanie dobrej atmosfery i wzajemnego zaufania wśród naszych pracowników to nie lada trudne zadanie. Często zastanawiamy się bowiem, co zrobić, by polepszyć wewnętrzne relacje w firmie? Jak usprawnić komunikację międzyludzką, by nasza przedsiębiorstwo działało jak jedna, wielka, dobrze naoliwiona maszyna? 

Data dodania: 2020-03-05

Wyświetleń: 217

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Team Building w telewizyjnym stylu

Znamy przepis na doskonały team building, a jest to terenowa gra integracyjna!

Dziś zaproponujemy Wam scenariusz oparty na popularnych programach telewizyjnych takich jak Azja Express czy Ameryka Express. Ich głównym założeniem jest rywalizacja między grupami i zdobycie jak największej ilości gotówki oraz nagród. Tu jest bardzo podobnie!

Przede wszystkim na początku zaznaczyć należy, że aby wziąć udział w takim przedsięwzięciu nie potrzebne są siła fizyczna czy olimpijska wytrzymałość. Liczą się przede wszystkim dobre chęci oraz wspaniała zabawa towarzysząca rozgrywce.

Jak już było to wspomniane, Polska Express to gra terenowa, wobec czego uczestnicy narażeni będą na wszelkie warunki atmosferyczne takie jak śnieg czy deszcz. Po chwili takie „utrudnienia” przestają mieć jednak znaczenie, bo zabawa pochłania nas na całego!

Na początek rozgrywki, aby wszystko odbyło się uczciwe i aby wszystkie grupy miały równe szanse, uczestnicy zostaną poproszeni o pozostawienie swoich telefonów komórkowych czy tabletów w depozycie. Wszystkie ekipy w zamian dostaną plecaki wypełnione wszelkimi potrzebnymi w czasie ekspedycji gadżetami. Będą to: telefony komórkowe z dedykowanymi aplikacjami, latarki UV oraz zwykłe, kompasy, apteczka, pieniądze, mapy i inne. Część istotnych rzeczy każda z grup będzie musiała albo kupić, albo wygrać w czasie zadania.

Gra Polska Express podzielona jest na cztery główne etapy. W trakcie każdego z nich sprawdzone zostaną takie umiejętności uczestników jak:

  • orientacja w terenie
  • logiczne myślenie
  • współpraca w grupie
  • spostrzegawczość
  • przełamywanie lęków i własnych ograniczeń

Niezwykle istotne będzie również utrudnianie rozgrywki naszym przeciwnikom. Wszak to my chcemy wygrać i zrobimy wszystko, by odpadli, prawda? 

W każdym etapie na uczestników czekają przeróżne łamigłówki i zadania. Ich celem może być włamanie do starej fabryki, otwarcie schowanego, podziemnego sejfu czy też odnalezienie konkretnego miejsca wskazanego na mapie.

Sprawna ekipa organizująca taki event z pewnością zaskoczy Was mnogością pomysłów na zadania i aktywności. Pamiętajmy, że w tym przypadku to my będziemy mieć wpływ na to, z jakimi wyzwaniami zmierzą się nasi pracownicy. A może Ty ze swoim zastępcą również chcecie wziąć udział w zabawie? Nie ma problemu – wówczas warto dać się zaskoczyć i poznać zadania wymyślone przez organizatora dopiero w dniu imprezy.

Jakie korzyści mogą płynąc z takiej formy integracji wspomnieliśmy na początku. Warto czasem zainwestować w taką zabawę, nawet jeśli jest nieco bardziej wymagająca od standardowej imprezy w hotelu z DJ’em. Każda ekipa, porwana do uczestnictwa w Polska Express, nigdy nie żałuje wzięcia udziału takim evencie.

Więcej o team buildingu przeczytacie na stronie agencji Argentum Event: https://www.argentum-event.pl/oferta/team-building/

Licencja: Copyright - zastrzeżona