"Czy będzie potwierdzenie tych zapowiedzi?. Oczywiście że tak, musi się ukazać nawet najprostsze rozporządzenie ministerstwa. Gdy tak się stanie, z całą pewnością zamieścimy aktualizację." - tak zakończyliśmy poprzednią informację dotycząca odroczenia terminu obowiązkowego połaczenia kas fiskalnych online z terminalami płatniczymi.

Data dodania: 2022-07-12

Wyświetleń: 90

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odroczenie potwierdzone

Zapewne część z Państwa już o tym słyszała, ale dla porządku potwierdzamy, że coś takiego (oficjalne potwierdzenie) ma miejsce.
Tak więc, podajemy że Ministerstwo Finansów w komunikacie z 29 czerwca 2022 r. poinformowało o odroczeniu obowiązku integracji kas rejestrujących online z terminalem płatniczym do 1 stycznia 2025 r. Czyli nie trzeba podłączać na razie terminala do kasy fiskalnej jak głosiła poprzednia ustawa, gdzie pierwotna data integracji miała być obowiązkowa od 1 lipca 2022 r.

Dla przypomnienia, czym miała być ta integracja. Otóż każdy, podkreślamy każdy właściciel kasy online musi (nadal, choć termin jest przesunięty ale to nie oznacza że zotał wycofany) podłaczyć swój terminal do kasy fiskalnej. Bez znaczenia jest sposób łączenia, po kablu, czy po wi-fi. Ma być połączony i koniec. Taki jest zapis, i tu cytat - "przedsiębiorca, który zapewnia możliwość przyjmowania płatności przy użyciu terminala płatniczego i prowadzi ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, które umożliwiają połączenie i przesyłanie danych między kasą rejestrującą a CRK, zapewnia współpracę kasy rejestrującej z terminalem płatniczym zgodnie z wymaganiami technicznymi dla kas rejestrujących, określonymi w przepisach wykonawczych”.

Czyli trzeba będzie pamiętać że przesunięto to w czasie, a nie zniesiono. To bardzo ważna sprawa.

Wszystko to, o czym wyżej napisaliśmy wynika z art. 20 pkt 4 lit. d ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową (Dz. U. poz. 1301).
Oczywistą sprawą jest, że w okresie zawieszenia przepisów w związku z ustalonym obowiązku z 1 lipca 2022 r. na 1 stycznia 2025 r. oznacza, że w tym okresie (czyli do 1 stycznia 2025r.) nie będą stosowane wobec przedsiębiorców kary pieniężne w wysokości 5 tys. zł za posiadanie niezintegrowanych urządzeń.

Przypominamy że nadal nie będą musieli wykonywać tych działań przedsiębiorcy posługujący się drukarkami fiskalnymi w wersji online oraz wszyscy posługujący się jeszcze urządzeniami w wersji elektronicznej i papierowej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena