Coaching - na pewno każdy w ciągu ostatnich kilku lat słyszał to określenie, zwłaszcza w rozmowach o wielkich korporacjach, firmach nastawionych na zyski i sukcesy. Co się jednak kryje za tym określeniem i kim jest wszechwiedzący i niezbędny w każdej firmie coach.

Data dodania: 2018-05-02

Wyświetleń: 708

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coach, to w najprostszym tłumaczeniu z języka angielskiego trener. W tym przypadku jednak coachowie, zajmujący się coachingiem są swego rodzaju mentorami, trenerami rozwoju osobistego i motywatorami, prowadzącymi najróżniejszego rodzaju szkolenia, wsparcie i pomoc psychologiczną w celu zwiększenia wydajności pracowników i efektywności ich działania.

Coachowie muszą dobrze znać psychologię jak i mechanizm działania firm, dzięki czemu są w stanie efektywnie motywować pracowników i pomagać im osiągać sukcesy.

Zawód coacha wypłynął jednakże poza firmy, coachowie stali się pełnoprawnymi mentorami oferującymi swoją pomoc w motywacji i osiąganiu sukcesów.

Ważnym elementem pracy trenera rozwoju osobistego jest organizowanie ciekawych szkoleń i kreatywnych warsztatów, które to nie tylko pomagają nauczyć się czegoś nowego, ale i w ciekawy sposób rozwijają twórcze myślenie i ważne cechy charakteru pracowników. Dzięki temu, dobry trener jest w stanie znaleźć mocne strony każdej osoby i pomóc je szlifować w taki sposób, aby pomagały one osiągnąć upragniony sukces i powodzenie w życiu.

Obecnie wśród ofert biznesowych znaleźć można dziesiątki najróżniejszych miejsc przeznaczonych na szkolenia i konferencje, jednak niewiele z nich daje prawdziwe pole do popisu umiejętności coacha. Wybierając zatem miejsce do zorganizowania warsztatów rozwoju czy też szkoleń warto wybrać miejsce, które umożliwia nie tylko wynajem przestrzennej sali, ale i emanuje spokojem, nowoczesnością i atmosferą sprzyjającą rozmowom i pracy nad sobą.

Praca coacha nie jest usiana różami, musi on bowiem często, niczym psycholog walczyć z prawdziwie demotywującymi cechami i myślami, które mocno ograniczają ludzi. Dlatego tak ważnym jest wybranie dobrego, przyjemnego i komfortowego miejsca na przeprowadzenie szkolenia z rozwoju osobistego.

 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena