Każdy z nas chce być osobą, która może pochwalić się wieloma sukcesami zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.Czasami jednak, mimo wielu starań nie udaje nam się ich osiągnąć. Tymczasem recepta na powodzenie w życiu jest prosta - jest nią ciągły rozwój oraz zdobywanie wiedzy. Z tego właśnie powodu popularność lifelong learningu stale rośnie.

Data dodania: 2019-05-08

Wyświetleń: 772

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym jest lifelong learning?


Lifelong learning to termin, który określa sposób na życie, który polega na ciągłym podnoszeniu swoich kwalifikacji i zdobywaniu wiedzy. Według tego trendu przez całe swoje życie powinniśmy dbać o rozwój i uczyć się nowych rzeczy. Ma to nam przynieść szereg korzyści i pomóc osiągnąć sukces zawodowy. W naszym kraju termin ten stosuje się zamiennie z jego spolszczoną wersją - kształcenie ustawiczne.


W jaki sposób możemy uczyć się przez całe życie?


Osoby, które chcą przez całe życie uczyć się i zdobywać nowe kompetencje mają wiele możliwości. Przede wszystkim możemy zdecydować się na podyplomowe studia. Kolejnym sposobem na uczenie się jest zapisywanie się na kursy, szkolenia i warsztaty. Kształcić możemy się również na konferencjach, sympozjach i seminariach. Co więcej, uczyć możemy się również na własną rękę np. korzystając z coraz popularniejszych aplikacji do nauki oraz kursów online.


Dlaczego warto?


Lifelong learning przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim osoby, które dbają o ciągły rozwój mają znacznie lepszą pozycję na rynku pracy i częściej awansują. To jednak nie wszystko. Uczenie się nowych rzeczy pozwala zachować nam sprawność umysłu na długie lata. Co więcej, dzięki uczestnictwu w szkoleniach, kursach czy studiowaniu poznajemy nowe osoby, które mogą nam pomóc w życiu zawodowym a także nawiązujemy znajomości nierzadko przekształcające się w trwałe przyjaźnie. Korzyści jest więc naprawdę wiele.


Podsumowując, ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy jest obecnie modne! Warto więc realizować swoje plany i zamierzenia. Kształcenie ustawiczne może nam bowiem pomóc zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena