Tworzenie szkoleń na wideo jest jednym z najprostszych sposobów na e-learning. Najlepiej zacząć od prezentacji wideo. Chcesz nauczyć się je tworzyć, nagrywać je i na nich zarabiać? Oto od czego powienieneś koniecznie zacząć.

Data dodania: 2011-07-10

Wyświetleń: 1670

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsza sprawa to wiedza, która chcesz przekazać. Wcale nie technologia, nie programy, nie sposób przekazywania wiedzy. Nieważne w jaki sposób chcesz przekazywać swoją wiedzę, najważniejsze aby ta wiedza była pożądana przez innych ludzi.

Tworzenie prezentacji wideo jest fantastycznym sposobem na uwiecznienie wiedzy na stałe, łatwe jej powielanie i rozprowadzanie. Jednak nic ci po najbardziej wyszukanych metodach prezentacji, jeśli nie ma ludzi którzy by chcieli poznać przekazywaną w ten sposób wiedzę.

Czasem jest tak, że są ludzie którzy poszukują tego co ty masz do przekazania, jednak nie jesteś w stanie w prosty i tani sposób do nich dotrzeć. Wówczas też jesteś sytuacji, jakbyś wcale nie miał odbiorców albo miałbyś ich bardzo mało.

Tak więc przede wszystkim musisz wybrać taką wiedzę do przekazania, na którą masz odbiorców i jesteś w stanie do nich dotrzeć z informacją, że możesz im tę wiedzę dostarczyć. To oznacza, że przy zarabianiu na instrukcjach wideo w pierwszej kolejności liczy się marketing.

Przejdźmy teraz do samej instrukcji wideo. Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie takiego produktu do sprzedaży jest przygotowanie prezentacji w postaci slajdów i nagranie do nich ścieżki dźwiękowej z komentarzem.

Jeśli korzystasz z programów komercyjnych typu PowerPoint możesz dziś bardzo szybko przygotować coś takiego. I to od razu z ciekawymi efektami animacji. W PowerPoint 2010 możesz też nagrać i zapisać na dysk gotowe wideo w formacie WMV.

Również bezplatne programy do prezentacji, taki jak OpenOffice czy nawet dostępne w internecie bez instalacji Dokumenty Google pozwalają na tworzenie prostych materiałów prezentacyjnych. Tyle, że nie ma w nich mozliwości nagrywania wideo. Wówczas musisz dodatkowo wspomagać się programami do nagrywania z ekranu.

Twórcą jednych z najlepszych narzędzi do tego jest firma TechSmith. Firma ta stworzyła między innymi bezpłatny Jings oraz komercyjny program Camtasia Studio. Ten pierwszy tworzy wyłącznie wideo w formacie Flash (swf). Można tez dokupić wersję która produkuje pliki MP4.

Z kolei Camtasia Studio to nie tylko program do nagrywania, ale również potężny kombajn do edycji i produkcji prezentacji wideo. Jest to niekwestionowany lider wśród programów do nagrywania z ekranu i nie tylko. Camtasia Studio umozliwi ci dziś przetworzenie dowolnego wideo, nie tylko nagrywanego z ekranu komputera, ale również z kamery czy z innych programów do produkcji wideo, np. do tworzenia animacji. W jednym programie możesz połączyć nagrania z różnych źródeł i w różnych formatach: wideo, audio, zdjęcia, obrazki, animacje, prezentacje itp.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem do tworzenia efektownych prezentacji wideo jest dziś połączenie dobrego programu do prezentacji, np. PowerPoint, z programem do zaawansowanej edycji, jakim jest Camtasia Studio.

W efekcie tego co powyżej napisałem uzyskasz to, czego najbardziej potrzebujesz do zarabiania na instrukcjach wideo: rynek odbiorców + narzędzie do prezentacji + narzędzie do edycji i produkcji wideo. Dalszym krokiem jest umieszczenie wideo w internecie, udostępnienie do sprzedaży i promocja.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena