Dobry projekt kursów online jest równie ważny, co inne jego aspekty: przekazuje istotne informacje i wprowadza uczniów w odpowiedni nastrój do zdobywania nowej wiedzy. Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli planujesz przygotować kurs, który jest zarówno bogaty w informacje, atrakcyjny, jak i wygodny dla uczniów.

 

Data dodania: 2022-09-02

Wyświetleń: 295

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPOWIADANIE

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Detale, które są ważne w projekcie

Nawet, jeśli przekaz Twojego kursu jest przełomowy i włożyłeś ogromny wysiłek w napisanie scenariusza, uczniowie nie będą nim zachwyceni i nie zapamiętają go, jeśli będzie źle zaprojektowany. Odpowiednie kolory, kompozycja i odstępy, a także przejrzyście zaprojektowane przyciski składają się na ogólny odbiór kursu. Dlatego szczególnie ważne jest, aby pamiętać o projekcie.

Na szczęście Twoje narzędzie do tworzenia treści może zaoszczędzić czas, jeśli zawiera te pozornie małe niuanse projektowe, a wszystkie z nich zostały już dla Ciebie wymyślone. Właśnie to robi nowy iSpring Suite 11, znane narzędzie do tworzenia treści oparte na programie PowerPoint, w przypadku kursów online.

Nowa wersja narzędzia autorskiego skupia się na czystych i przejrzystych układach, wygodnych odtwarzaczach oraz na zrównoważonym wykorzystaniu kolorów i gradientów w celu tworzenia atrakcyjnych materiałów e-learningowych i uzupełniania procesu nauczania. Poniżej poznasz pięć sposobów, w jakie możesz zdobyć serca i umysły swoich uczniów kursem wykonanym w iSpring Suite 11.

Zachowaj stylową jednolitość za pomocą palet kolorów

Jeśli masz gotowe motywy, możesz w ciągu kilku minut zamienić prezentację w atrakcyjny kurs online. Ciesz się szeroką kolekcją motywów odtwarzacza i natychmiast zastosuj dowolny z nich do całego kursu. Lub, jeśli masz ulubione połączenie kolorów, możesz je zapisać do dalszego użytku, bez konieczności ponownego tworzenia go za każdym razem ręcznie.

Kolory w palecie zostały ostrożnie dobrane, aby naprawdę do siebie pasować. Ciemne motywy pomogą Ci w umieszczaniu akcentów. 

Możesz także wybrać preferowane ustawienie, na przykład wyświetlać slajdy z lub bez konturu, dodać panel prezentera lub ustawić go w trybie pełnoekranowym. Pomoże Ci to przyciągnąć uwagę uczniów i nie przeciążać ich wizualnie. Nie martw się, Twoje projekty będą wyświetlać się równie dobrze na komputerach, tabletach i smartfonach. Nie będziesz musiał wkładać w to więcej pracy i testować swoich kursów na różnych urządzeniach. Wszystkie ustawienia pozostaną nienaruszone również w przypadku wersji mobilnych.

Zadbaj o tożsamość marki, aby zapewnić uczniom doskonałe doświadczenia

Jeżeli przygotowujesz kurs dla firmy, ważne jest, aby przekazać to samo wrażenie dotyczące marki wszystkim uczącym się: obecnym i przyszłym pracownikom, partnerom i klientom. Dzięki iSpring Suite 11 możesz wspierać tożsamość marki i odzwierciedlać ją w kursach za pomocą kilku kliknięć. Automatycznie stosuj te same kolory marki do slajdów, używaj preferowanych czcionek dla przycisków, konfiguruj tła w dowolnym kolorze – masz możliwość dowolnego dostosowania slajdów PowerPoint i stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. 

Przywitaj uczniów pięknymi postaciami

Postacie sprawią, że uczniowie zanurzą się w kontekście nauki i ułatwią im zapoznanie się z tematem. Ręcznie rysowane ilustracje odzwierciedlają różne ludzkie emocje, dzięki czemu materiał kursu jest bardziej przystępny. Mogą występować w stylizowanych tłach, takich jak recepcja lub biurko, i prowadzić uczniów przez kurs oraz angażować się w interaktywne odgrywanie ról z różnymi rezultatami, które zależne są od odpowiedzi.

 

Wszystkich 18 ręcznie rysowanych postaci reprezentuje różne grupy wiekowe, kultury i zasady ubioru. W sumie tworzą one pulę 360 obrazów odpowiednich do różnych sytuacji, a Ty możesz wybrać postać i pozę lub emocje, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Możesz także zdecydować się na bardziej realistyczne postacie z którymi łatwiej się utożsamić, prezentowane jako zdjęcia prawdziwych ludzi. Będzie to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy Twoi uczniowie znają już temat i muszą wziąć udział w danym kursie w celu podniesienia umiejętności. Na przykład te postacie mogą doskonale przedstawiać typowych klientów banku i pasować do każdego innego obrazu klienta w Twojej firmie.

Umożliw naukę w wygodnym tempie

iSpring Suite 11 daje uczniom możliwość sterowania procesem odtwarzania w sposób, który najbardziej im odpowiada. Uczniowie mogą wybierać między ciemnymi lub jasnymi motywami kolorystycznymi, aby dostosować jasność oraz przyspieszyć lub spowolnić animacje, efekty i filmy, tak jak w YouTube. To skoncentrowane na uczniu podejście dopełnia doświadczenie związane z uczestnictwem w szkoleniach online.

Kochaj to, co robisz

 

Jako programista kursów przekazujesz wiedzę za pośrednictwem treści online i pomagasz uczniom znaleźć drogę do pozytywnych zmian w ich życiu i pracy. Proces tworzenia tej treści e-learningowej powinien być dla Ciebie łatwy i przyjemny, aby nigdy nie zabrakło Ci pasji do e-learningu. Bez względu na to, jak bardzo doświadczony jesteś, tworzenie dobrych, profesjonalnie wyglądających kursów jest całkowicie możliwe w interfejsie, który już znasz i kochasz — w programie PowerPoint.

Ponieważ jest oparty na programie PowerPoint, iSpring Suite jest całkowicie przyjazny dla użytkownika i opanowanie go nie wymaga wiele wysiłku. Wraz z nową wersją pojawia się zupełnie nowa łatwość i piękno użytkowania oraz projektowania.

 

Dzięki wstępnym szablonom i prostym opcjom dostosowywania nawet nowicjusze mogą projektować kursy niczym profesjonaliści, podczas gdy doświadczeni projektanci instruktażowi mogą doprowadzić swoje dzieła do perfekcji. Bez względu na to, jaki jest poziom Twojego doświadczenia, możesz prowadzić świeżo wyglądające i angażujące kursy dla swoich uczniów, i intuicyjnie poruszać się po narzędziu.

 

iSpring Suite 11 jest więc w stanie dostarczyć programistom kursów nowy zastrzyk wydajności, radość z pracy i nieograniczone wsparcie we wszystkich przedsięwzięciach e-learningowych, co ostatecznie skutkuje lepszymi kursami dla uczniów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena