Czas... Jedno z najbardziej pożądanych w obecnym świecie dóbr, które nieubłaganie, poprzez nasz tryb życia, jest zredukowany do minimum. W tej chwili na brak czasu nie narzekają już tylko dorośli, ale także coraz młodsi ludzie. Nacisk na świetne wykształcenie, najlepsze szkoły i przyszłościowy rozwój od najmłodszych lat sprawia, że nawet dzieci nie mają praktycznie wolnych popołudni, które my, starsze pokolenie doskonale pamiętamy. 

Data dodania: 2022-03-08

Wyświetleń: 389

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nauka programowania online dla dzieci i młodzieży. Dla kogo takie rozwiązanie?

Nie jesteśmy tu jednak, aby oceniać, czy jest to dobre, czy złe. Czy ambicja młodych ludzi to szczęśliwa przyszłość, czy może przyszły stres? Ludzie chcą się kształcić, dzieci od najmłodszych lat chcą korzystać z dodatkowych możliwości edukacji popołudniowej, a my wychodzimy temu naprzeciw.

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online, dla kogo?

Stawiając na połączenie nauki programowania dla dzieci z nowoczesnymi technologiami i możliwościami zdalnej edukacji, możemy wybrać kursy programowania, w których każdy słuchacz bezproblemowo będzie mógł uczestniczyć z zacisza swojego domu.

Jest to opcja często poszukiwana przez rodziców dzieci i nastolatków z mniejszych, często oddalonych od większych miast miejscowości. Możliwości połączenia się przez Internet z pokojem, w którym odbywają się lekcje programowania dla dzieci i młodzieży, bywają jedyną opcją na naukę programowania dla młodszych dzieci, nie mogących samodzielnie dojechać na zajęcia stacjonarne. Szczególnie w przypadku gdy rodzice lub opiekunowie nie są w stanie wygospodarować odpowiedniej ilości czasu, aby zapewnić im wygodny i bezpieczny transport.

Kolejna grupa uczniów, dla których kurs programowania online dla dzieci i młodzieży może być wymarzonym rozwiązaniem, to dzieciaki borykające się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, uniemożliwiającymi im z różnych powodów uczestniczenie w warsztatach stacjonarnych.

Jednak postanowienie wzięcia udziału w kursach programowania przez Internet nie musi wynikać wyłącznie z problemowej sytuacji. Duża część, głównie nastolatków po prostu szuka takiego rozwiązania. Daje im on poczucie większej niezależności albo po prostu preferują oni tryb nauki z ograniczonymi do minimum bodźcami z zewnątrz. Nie każdy lubi pracę w większych grupach, czy na obcym sprzęcie.

Czy kurs programowania online jest mniej efektywny od nauki stacjonarnej?

Kodowanie dla dzieci online i młodzieży zakłada wykształcenie w słuchaczach takich samych umiejętności, jak ma to miejsce w przypadku warsztatów stacjonarnych. Pomimo niewielkich różnic w trakcie samych lekcji, koniec końców uczniowie zdobywają dokładnie takie same umiejętności i przyswajają taki sam zakres materiału, niezależnie od trybu, w jakim zdecydowali się na naukę.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena