Zarówno matura z biologii, jak i matura z chemii to jedne z dwóch najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Odpowiednie przygotowanie do nich to szansa na dostanie się na wymarzone studia, a tym samym wykonanie pierwszego kroku w karierze zawodowej.

Data dodania: 2021-01-08

Wyświetleń: 652

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przygotować się do matury z chemii i biologii?

Opanowanie materiału do matury z biologii i chemii nie jest takie proste. Dobra pamięć może nie wystarczyć, aby dobrze zdać "najważniejszy egzamin w życiu. Koniecznym jest również praktyczne wykorzystanie wiedzy podczas udzielania odpowiedzi. Każdą z tych kwestii można osiągnąć, kierując się poniższymi wskazówkami.

Odpowiedni harmonogram

Odpowiedni plan działania nie tylko będzie sprzyjać konsekwencji jego realizacji, ale również pomoże zdążyć z "przerobieniem materiału" i jego powtórką jeszcze przed samą maturą. W tym celu warto obliczyć ile dni pozostało do egzaminu i zakładając pewną rezerwę, przydzielić dany materiał do konkretnego dnia.

Owa rezerwa czasowa przyda się zarówno na powtórkę materiału, jak i zabezpieczy przed niefortunnym splotem wydarzeń lub brakiem czasu na naukę spowodowanym chorobą lub kontuzją.

Notatki

Czytając podręcznik koniecznie należy robić notatki. Dobrą praktyką jest ręczne sporządzanie zapisków, a następnie wyróżnianie ich fragmentów jaskrawym kolorem.

Ćwiczenia

Nie bez znaczenia jest również skorzystanie z możliwości weryfikacji swojej wiedzy poprzez rozwiązywanie zadań maturalnych z zeszytów ćwiczeń oraz z ogólnodostępnych arkuszy maturalnych z lat poprzednich.

Korepetycje

Dobry korepetytor to skarb. Pomoże wyjaśnić kwestie, których uczeń nie rozumie lub o które wstydził się zapytać podczas lekcji w szkole. Niemniej w czasie pandemii koronawirusa, korepetycje face-to-face zaczęły ustępować kursom maturalnym online.

Kursy maturalne

Wiedza z biologii i chemii może być również przekazywana w formie online, np. podczas kursów. Część internetowych kursów maturalnych, poza dostępem do nagrań i autorskich zadań maturalnych, umożliwia weryfikację postępów nauki oraz daje możliwość udziału w cotygodniowych webinarach prowadzonych przez naczycieli i/lub korepetytorów z biologii i chemii. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena