Masz zaległości z matematyki lub chcesz świetnie poznać ten przedmiot, by zdać egzaminy i dostać się na wymarzone studia? Korepetycje z matematyki to od lat najskuteczniejszy sposób nauki - o ile weźmiesz sprawy w swoje ręce i postanowisz: szukam dobrego korepetytora. Bez obaw - ten tekst Ci pomoże!

Data dodania: 2021-04-06

Wyświetleń: 945

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Korepetycje z matematyki - sposób na matmę bez stresu

Polski system szkolnictwa niestety nie służy uczniom. Nauczyciele muszą szybko przechodzić do nowych tematów, by zrealizować podstawę programową, a wszechobecna biurokracja jeszcze bardziej oddala ich od uczniów i ich potrzeb, co nie sprzyja zrozumieniu tematu i opanowaniu materiału na samych lekcjach. Wiele pracy uczniowie muszą wykonać samodzielnie, po szkole - w domu, na dodatkowych zajęciach, lub wybierając korepetycje z matematyki. Dla niektórych osób jest to szansa, by doskonale zdać podstawową lub rozszerzoną maturę, która ułatwi dostanie się na wymarzone studia, dla innych korki z matmy są sposobem na zaliczenie przedmiotu i zadowalający wynik na egzaminach. Obie motywacje są dobre!

Matematyka - korepetycje bez stresu

Les Brown, znany mówca motywacyjny, przekonuje: „nie musisz być wielki, by zacząć, ale musisz zacząć, by być wielkim”. Nieważne, jakie mamy umiejętności na początku, ważne, że do osiągnięcia celu niezbędne jest nasze działanie w tym kierunku. Co ma do tego matematyka? Korepetycje często są dla uczniów kłopotliwą lub wstydliwą sprawą, zwłaszcza gdy trzeba przyznać się do własnych trudności. To sprawia, że niejedno dziecko lub nastolatek do ostatniej chwili zwleka z podjęciem decyzji, przekonany, że nie będzie tak źle. Tymczasem jedynki i dwójki pojawiają się w dzienniku, a zaległości związane z niezrozumieniem materiału rosną - bo matematyki nie da się nauczyć na pamięć, trzeba ją rozumieć. To z kolei jest przyczyną stresu, niechęci wobec chodzenia do szkoły i konfliktów w domu. A przecież można tego uniknąć.

Równie duże wątpliwości miewają osoby, które rozumieją matematykę, ale chcą wiedzieć jeszcze więcej, by jak najlepiej zdać egzaminy. Czasem obawiają się, że uczęszczanie na korepetycje da innym powód do myślenia, że wcale nie są tak dobrzy czy wystarczająco mądrzy. Warto poświęcać swoje cele dla niesłusznej opinii innych?

Korepetycje z matematyki to zupełnie normalna sprawa! Czasem możesz się zdziwić, jak wiele osób z nich korzysta - dobrym korepetytorom często brakuje wolnych miejsc w terminarzu. Korki z matmy są rozsądną i dojrzałą decyzją - taki wybór pokazuje, że poważnie traktujesz naukę i swoje cele i nie zamierzasz się poddawać. Przecież nawet superbohaterowie w filmach miewają trudności, a matematyka to groźny przeciwnik - warto wiedzieć, jak go pokonać! Aby to zrobić, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego korepetytora. Tylko co zrobić, by go znaleźć?

Szukam dobrego korepetytora - tylko jak go rozpoznać?

Poszukiwania korepetytora najłatwiej rozpocząć od zapytania znajomych - być może znają dobrych nauczycieli, którzy pomogą nam zrozumieć materiał i przygotować się do sprawdzianów lub egzaminów. Warto też wpisać odpowiednią frazę w Google - przy okazji dowiemy się z pewnością, ile kosztują korepetycje z matematyki w naszym mieście.

Dobry korepetytor powinien cieszyć się pozytywnymi opiniami lub działać we współpracy z doświadczoną placówką szkoleniową. Osoba, której szukamy, powinna być sympatyczna i terminowa - spóźnianie się na zajęcia lub częste przekładanie spotkań to bardzo zły znak, bo przecież nikt nie przełoży sprawdzianu lub egzaminu tylko dlatego, że nie zdążyłeś przerobić materiału z korepetytorem! Dobry nauczyciel będzie także efektywnie wykorzystywał czas na zajęciach, dbając, abyśmy wynieśli z nich jak najwięcej wiedzy.

Bardzo ważne, by korepetytor wykazywał się cierpliwością i był sympatyczny - przecież właśnie po to wybieramy się na korki z matematyki, żeby zrozumieć przedmiot i przestać stresować się lekcjami! Jeśli trzeba, nauczyciel powinien tłumaczyć nam niezrozumiałe zagadnienie do skutku, wykorzystując różne metody nauczania i dostosowując je do naszych potrzeb.

Dobry korepetytor przychodzi na zajęcia przygotowany, dysponuje odpowiednimi materiałami i nie ma trudności z udzielaniem odpowiedzi na nasze pytania. Nie traktuje nas także z góry. Jeśli w którymkolwiek momencie korepetycji poczujesz się niekomfortowo, warto pomyśleć, czy to nie jest sygnał, by zmienić nauczyciela - na szczęście korepetytorów nie brakuje, zwłaszcza w dużych miastach, a osoby z mniejszych miejscowości mogą zapisać się na korepetycje z matematyki online.

Ważną kwestią jest także pytanie, ile kosztują korepetycje z matematyki - warto zadać je już na samym początku, by wiedzieć, czy stawka korepetytora nam odpowiada. Zwykle osoby, które przygotowują się do bardziej zaawansowanych egzaminów (np. matura rozszerzona lub zaliczenia na studiach), muszą nastawić się na wyższe ceny.

Dobrym wyborem mogą okazać się korepetytorzy z MOOSE POLECANE KOREPETYCJE, działający w wielu miastach w całej Polsce. To ludzie, którzy lubią dzielić się swoją wiedzą i cieszą się z postępów swoich uczniów. Jeśli potrzebujesz jednorazowych lub stałych korepetycji, z pewnością będą umieli Ci pomóc.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena