W dzisiejszych czasach chcąc uczyć się języka angielskiego mamy ku temu bardzo dużo możliwości. Tylko od nas zależy z jakich źródeł będziemy korzystać. Sama znajomość języka angielskiego jest obecnie absolutną podstawą, dzięki której otwierają się większe szanse na dobrą prace.

Data dodania: 2016-07-05

Wyświetleń: 1959

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

8 ciekawych źródeł do nauki angielskiego

Znajomość języka angielskiego ułatwia komunikowanie się , sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości z ludźmi na całym świecie, pozwala na swobodne podróżowanie. Dzieci zaczynają uczyć się języka angielskiego już od najmłodszych lat. Jednak szkolna nauka angielskiego nie zawsze daje umiejętności pozwalające na swobodne komunikowanie się w języku angielskim.

Dlatego nawet w wieku starszym, bardzo wiele osób pragnie udoskonalać swój język angielski, lub też uczyć się go od podstaw. Do nauki języka można wykorzystywać wiele różnych źródeł. Wiele ciekawych metod na naukę języka anielskiego to metody do swobodnego zastosowania w domu. Dla wielu osób nie ma przyjemniejszej nauki jak ta samodzielna w domowym zaciszu. W opanowaniu języka angielskiego pomogą zajęcia z native speakerem. Najlepiej jeśli nasz native speaker nie będzie znał ani jednego słówka w języku polskim. Jest to wtedy bardziej motywujące do tego, aby posługiwać się wyłącznie językiem angielskim. Swojego lektora najlepiej wybrać według własnych preferencji. Dla niektórych ważny będzie wiek, cechy charakteru, jak również możliwość współpracy w określonych godzinach.

Nauka z native speakerem to dobre źródło do nauki angielskiego.

Kolejnym źródłem z którego korzysta bardzo wielu uczących się języka angielskiego są rozmowy online poprzez komunikator Skype. Do korzystania z tego źródła wystarczy posiadać dostęp do sieci, trochę wolnego czasu i oczywiście chęci. W sieci jest mnóstwo osób, dzięki którym można pogłębiać swoją znajomość języka angielskiego. Tego typu rozmowy są także idealną okazją do tego, aby poznać inną kulturę, oraz obyczaje panujące w krajach angielskojęzycznych. Duża zaleta tego rodzaju nauki jest to, że można uczyć się w dowolnym dla siebie momencie, w miejscu gdzie czujemy się swobodnie i wygodnie. Kolejnym źródłem jest uczenie się poprzez czytanie angielskiej prasy, artykułów, blogów. Najlepszą opcją będzie jeśli sięgnie się po takie materiały, które są zgodne z zainteresowaniami. W takim wypadku czytanie po angielsku będzie o wiele przyjemniejsze i motywujące, ponieważ bardziej przyswaja się rzeczy, które nas interesują. Następnym źródłem do samodzielnej nauki języka angielskiego jest oglądanie filmów i seriali w języku angielskim - podaję Preply, korepetycje - angielski (Kraków)

Teraz poprzez Internet jest dostęp do wielu atrakcyjnych produkcji, często nawet ich polską premierą. Filmy i seriale można oglądać bezpośrednio na stronach internetowych, lub za pośrednictwem zagranicznych stacji telewizyjnych. Oglądanie seriali i filmów może być dużą motywacją do nauki języka. W przypadku kiedy nasz angielski nie jest jeszcze zbytnio zaawansowany można na początek ograniczyć się do prostych produkcji takich jak na przykład bajki i filmy dla dzieci. W tego typu filmach jest prosty scenariusz, łatwe dialogi, więc zrozumienie tekstu będzie łatwiejsze. Po to, aby efektywniej uczyć się języka angielskiego dobrze jest wybierać filmy, które posiadają także angielskie napisy. Również słuchanie muzyki w języku angielskim może być przyjemnym elementem wspomagającym naukę języka. Jednym ze źródeł umożliwiających naukę języka angielskiego są wyjazdy zagraniczne. Podczas takich wyjazdów jest się niejako skazanym na ciągłe obcowanie z językiem, który będzie nas otaczał ze wszystkich stron. Wyjazd zagraniczny pozwala także na przełamanie barier językowych. Pobyt zagraniczny pozwala także na to, aby uruchamia wszystkie czynniki, które powodują, że zaczyna się „myśleć po angielsku”.

Będąc w obcym środowisku jesteśmy zdani tylko na siebie i to powoduje, że szybciej „łapiemy” zawiłości języka i uczymy się porozumiewać w sytuacjach codziennych na przykład podczas robienia zakupów. Ciekawym źródłem do nauki języka angielskiego są różnego typu gry, aplikacje na telefon, tablet. Jedna z najbardziej popularnych aplikacji tego typu jest Doulingo. Aplikacja ta umożliwia ćwiczenie mówienie, słuchania, pisania i czytania. Lekcje są krótkie i można uczyć się w każdej wolnej chwili. Aplikacja ta działa na zasadzie gry- dostajemy swoje szanse i od nas zależy jak je wykorzystamy. Dla osób, które mają problemy z tym, aby zapamiętywać słówka przydatna będzie aplikacja Memrise. W tej aplikacji nauka odbywa się na zasadzie quizu. Do wyboru jest również wiele innych aplikacji i gier, które ułatwiają naukę języka angielskiego. Nie jest możliwe, aby je wszystkie wymienić. Jest ich tak wiele, że każda osoba posiadająca motywację do nauki znajdzie odpowiednia dla siebie aplikacje. Ucząc się języka angielskiego można korzystać z wielu źródeł, oprócz tych wymienionych są też zapewne inne. Istotne jest to, aby do nauki języka angielskiego wybrać takie źródło, które najbardziej będzie odpowiadało potrzebom. Na pewno zaletą wszystkich materiałów dostępnych w sieci jest to, że można z nich korzystać w dowolnym czasie i miejscu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena