Każdemu zależy na dobrych korepetycjach. Zanim ocenimy naszego korepetytora, zrazimy się do korepetycji lub też stwierdzimy, że ten sposób nauki jest dla nas nieskuteczny warto wiedzieć czym winny charakteryzować się korepetycje z angielskiego.

Data dodania: 2016-05-16

Wyświetleń: 1469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym powinny charakteryzować się dobre korepetycje z angielskiego?

Mimo wielu zmian co do metod nauki, formy korepetycji na przestrzeni lat, wciąż jest to indywidualna nauka języka oparta na kontakcie ucznia z nauczycielem. Dzięki tej relacji tempo nauki jest dostosowane do możliwości percepcji ucznia.

Jakie powinny być odbre i efektywne korepetycje?

By korepetycje językowe spełniały swe zadanie winny być dostosowane do potrzeb ucznia, tym samym uwzględniać cele nauki, jak i zdolności ucznia. Interesująca forma nauki pozwala podsycić zainteresowanie językiem, zainspirować jak i zmobilizować ucznia do zdobywania wiedzy, szybszego przyswajania z ciekawości, nie z przymusu. Oddziaływanie na motywację to trudne zadanie jakie stoi przed korepetytorem, niemniej konieczne. Przede wszystkim dobre korepetycje językowe winny odznaczać się indywidualizacją nauki dostosowaną do ucznia. To dzięki tej cesze są optymalną metodą nauki dla każdego niezależnie od tego czy zależy nam na szlifowaniu słownictwa, czy gramatyki, czy jesteśmy początkującymi uczniami, czy też zaawansowanymi.

Więcej na http://www.ang.pl/forum/nauka-jezyka.pl

Istotną cechą dobrych korepetycji jest pozytywna relacja między uczniem a lektorem, którą zapewnia zrozumienie. Zdecydowanie przyjemniej jest uczyć się z kimś, kto wzbudza nasze zaufanie, kto jest dla nas autorytetem, kto nas motywuje i chwali, podnosi samoocenę i wierzy w nas. Co więcej warto jest wybrać korepetytora o wspólnych zainteresowaniach, byśmy mieli wspólne tematy do rozmowy w języku angielskim. Ze wspólną pasją wiąże się metoda nauczania i pomoce dydaktyczne. Wiele zagadnień językowych można przedstawić nawiązując do ulubionych filmów, czy gier komputerowych podnosząc atrakcyjność zajęć. Chcąc ucznia zachęcić do nauki, zapewnić mu nieco rozrywki z edukacją łączonej warto urozmaicić ćwiczenia poprzez wplecenie bohaterów ulubionej literatury do opowiadania, czy prowadząc konwersacje na temat nowości na rynku wydawniczym itp. Tutaj dochodzimy do kwestii kreatywności nauczyciela. To korepetytor narzuca tematykę zajęć i prowadzi je, mimo iż przy indywidualnych zajęciach mamy realny wpływ na treść lekcji. Tym samym od kreatywności i zaangażowania korepetytora zależy kształt zajęć. Na podstawie wiedzy o uczniu, jego trudnościach, potrzebach i możliwościach korepetytor winien umieć tak poprowadzić zajęcia, by były ciekawe, ale i miały stosowną wartość edukacyjną.

Żeby korepetycje przynosiły zamierzone efekty warto jest postarać się aby nie były męczące a wręcz przeciwnie, by sprawiały nam radość, okazję do poznania nowych rzeczy, ciekawostek. Przyjemność z nauki dają przede wszystkim widoczne postępy. Nawet jeśli nie są spektakularne korepetytor winien umieć je dostrzec i podkreślić. Często korepetycje służą weryfikacji wiedzy, optymalnej ocenie poziomu umiejętności. Nie sposób w tym miejscu fałszować rzeczywistości, jednak nie można ucznia pogrążać.

W przypadku szlifowania języka w formie korepetycji i konwersacji językowych należy zapewnić uczniowi swobodę wypowiedzi, ale i spontaniczność dyskusji, to najlepsze ćwiczenie rozumienia i wypowiedzi. Tempo konwersacji winno być dostosowane do poziomu ucznia, podobnie jak słownictwo, to zadanie native speakera, czy też lektora języka angielskiego. Maksymalizacja kontaktu z językiem i okazji do rozmowy w nim pozwala zautomatyzować język.

Prócz strony dydaktycznej dobre korepetycje językowe winny zapewniać maksymalizację komfortu ucznia przy nauce. Nie dla wszystkich warunki nauki są istotne. Jednak tylko nieliczni potrafią uczyć się efektywnie w hałasie, w biegu, byle gdzie i kiedy bądź. Chcąc uzyskać dobre wyniki w nauce rozpoznać należy własne preferencje mózgu co do pory dnia, w której najlepiej przyswaja wiedzę jak i warunków, w jakich najlepiej się koncentrujemy i skupiamy. Nie zawsze istnieje taka możliwość, by uczyć się dokładnie wtedy, kiedy jest to dla nas optymalna pora, niemniej warto mieć to na uwadze planując korepetycje. Wybierając korepetycje online możemy pozwolić sobie na większą swobodę w ustalaniu terminów zajęć i lokalizacji lekcji. Jeśli nie przeszkadza nam mobilność w trakcie zajęć możemy się uczyć w drodze do pracy czy ze szkoły przy okazji wykorzystując ten czas. Jeśli jednak wolimy naukę w domu, przy własnym biurku, w ciszy i spokoju, powinniśmy umówić lekcję angielskiego tak, by zrealizować ją wtedy, gdy takie warunki możemy sobie zapewnić. Nauka przez Skype pozwala na pobieranie nauki zarówno w weekendy, jak i o nietypowych godzinach w ciągu dnia. Bez trudu można znaleźć dyspozycyjnych korepetytorów, którzy zgodzą się uczyć nas wtedy, gdy nam odpowiada, nie zaś w wyznaczonych porach niczym grafik kursów językowych. Podróżowanie, zmiana miejsca nauki nie zaburza korepetycji przez Skype. Nie trzeba ze sobą wozić słowników, ani książek, wystarczy telefon ze Skype i łączem internetowym. To idealna propozycja dla wszystkich, którym wciąż brakuje czasu na naukę. Jak wiadomo nauka języka wymaga systematyczności, stąd też częste wyjazdy mogą krzyżować plany kursu językowego. Korepetycje pozwalają zachować cykliczność spotkań i nauki mimo przemieszczania się. Co więcej korzystanie z korepetycji online pozwala na dopasowanie korepetytora do własnych potrzeb. Nie musimy decydować się na pierwszego z brzegu, ani też na jedynego korepetytora w okolicy. Skype pozwala łączyć się wirtualnie tak audio jak i wideo zyskując imitację spotkania. Wizja nie jest konieczna przy konwersacjach, aczkolwiek mowa ciała może mieć też znaczenie. Dzięki możliwości wyboru audio i wideo możemy zachować anonimowość i dyskrecję.

Więcej na https://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-jezyk-angielski-dla-poczatkujacych

Dobrym korepetycjom z angielskiego nie powinno brakować planu pracy. Służy temu rozpoznanie potrzeb i preferencji. Jeśli planujemy cykliczne spotkania warto o wybór metod i materiału. Mając plan pracy łatwiej jest nam obserwować postępy, weryfikować wiedzę i posuwać się do przodu, czy też wrócić do konkretnych zagadnień, jakie zostały pominięte i nieutrwalone należycie. Jeśli korepetycje mają się odbyć na okoliczność wybranego problemu warto omówić go gruntownie, by nie pozostawiać złudzeń i cienia wątpliwości co do zrozumienia tematu. Kiedy korepetycje są okazjonalnym spotkaniem, będącym sprawdzianem umiejętności, warto o tym korepetytorowi nadmienić pod jakim kątem chcemy być przepytani lub jaki zakres wiedzy, temat nas interesuje do powtórki. Bardzo często korepetycje służą przygotowaniu się do matury czy innego egzaminu. Nie warto jest wówczas poświęcać czasu na powtórki, tego co już umiemy, o wiele lepiej jest przyspieszyć materiał i poznać zagadnienia nieznane, bądź przećwiczyć słownictwo sprawiające trudność w zapamiętaniu. Dzięki indywidualnym spotkaniom możemy znacznie szybciej i skuteczniej powtórzyć zagadnienia maturalne, egzaminacyjne.

Więcej na http://www.edulider.pl/edukacja/nowoczesna-edukacja/dlaczego-warto-uczyc-sie-jezyka-angielskiego.pl

Dla wielu osób dobre korepetycje to tanie korepetycje, jednak nie zawsze. Niestety niska cena sprzyja niższej jakości zajęć. Czasem stawka godzinowa wynika z braku doświadczenia pedagogicznego korepetytora, nie zaś z braku kompetencji i wiedzy, jednak są też i tacy korepetytorzy, którzy podejmują się wyłącznie zajęć na poziomie podstawowym z uwagi na swoją wiedzę, oferując przy tym bardzo niskie stawki kusząc zainteresowanych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena