Każdy, kto uczy się chciałby, aby nauka ta była jak najbardziej efektywna. W przypadku matematyki chodzi także o to, że niestety nie jest to najbardziej lubiany przedmiot. Wiele osób twierdzi, że nie lubi matematyki, a nauczyciel tego przedmiotu pojawia się w sennych koszmarach. 

Data dodania: 2016-10-25

Wyświetleń: 1755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak uczyć się matematyki - 6 porad

Czy tak musi być, czy matematykę można polubić i uczyć się jej skutecznie i z przyjemnością? Matematyka zwana przez niektórych królową nauk nie jest przedmiotem tylko dla wybranych. Nauczyć się matematyki może każdy, wystarczy tylko odpowiednie podejście do tematu.

Sposób nauki tego przedmiotu zależy od wieku osoby uczącej się.

Dzieci, które od wczesnych lat miały kontakty z matematyką w formie zabawy będą bardziej chętnie się jej uczyły. Matematyka jest wszędzie można odnaleźć ją w niemal każdej dziedzinie życia. Dziecięca zabawa klockami to prosty wstęp do późniejszej nauki.

Pierwszą radą jest, więc to, że nauka matematyki ma być kojarzona z przyjemnością, a nie z czymś trudnym, co trzeba zrobić. To, jaka formę przybierze nauka tego przedmiotu jest związane z wiekiem. Warto też postawić na indywidualne podejście do każdego ucznia. Dlatego w przypadku matematyki tak bardzo sprawdzają się korepetycje. Uczniowie mający zaległości i problemy z opanowaniem materiału szybciej go sobie przyswoją, jeśli będą tą wiedzę otrzymywały od pełnego zapału korepetytora. Indywidualizm podejścia do nauki jest związany z tym, że każdy uczący się ma inne potrzeby i czego innego oczekuje od osoby, która go uczy. Niekiedy potrzebny jest element współzawodnictwa, rywalizacji, a niekiedy będzie to samotne rozwiązywanie zadań. W nauce matematyki bardzo istotna jest praktyka, dlatego częste rozwiązywanie zadań jest zalecane przez nauczycieli tego przedmiotu. W każdym zdobywaniu istotna jest motywacja. Dopóki się ją ma dopóty nauka będzie postępowała. Motywować do nauki można się na bardzo wiele sposobów. Pomocne w tym, aby się motywować jest określenie sobie celu, jaki ma być osiągnięty. Kolejną sprawą jest zrobienie szczegółowego planu i jego systematyczna realizacja. Nie należy jednak od razu rzucać się na głęboko wodę i uczyć się przez wiele godzin dziennie.

W efektywnej nauce matematyki pomaga zasada malutkich, acz regularnych kroczków.

Kiedy coś nie wyjdzie, nie należy się poddawać, każdy może mieć trochę gorszy dzień, w którym wszystko zdaje się iść pod górkę. Warto korzystać z różnego typu pomocy dydaktycznych, które sprawią, że nauka będzie przyjemniejsza. Pomoce dydaktyczne niech będą funkcjonalne i budzące zainteresowanie. Dużą ilość tego typu materiałów można odnaleźć w sieci przeglądając portale, fora i blogi dla osób uczących się matematyki. Pomocne mogą okazać się również różnego typu aplikacje mobilne służące do nauki tego przedmiotu. Nieoceniony jest także kontakt z innymi osobami zmagającymi się z podobnymi problemami. Warto rozmawiać na ten temat, wymieniać swoje spostrzeżenia, dzielić cię uwagami z innymi członkami tego typu społeczności w Internecie. To, co będzie Ciebie łączyć z nimi to zaangażowanie w to, aby skutecznie zrozumieć matematykę. Tego samego typu efekty można osiągnąć korzystając z pomocy korepetytora online.

Dzięki temu, że powstała platforma preply tego typu korepetycje nie są już problemem. Uczyć się matematyki można w każdym dogodnym dla siebie czasie. Na platformie pracują również korepetytorzy znajdujący się w innej strefie czasowej. Dzięki temu z korepetycji drogą online można korzystać o każdej nawet bardzo późnej godzinie. Korepetycje online tak jak i te tradycyjne mają te zalety, że podczas nich jest bezpośredni kontakt z nauczycielem. Można, więc na bieżąco rozwiązywać niejasności i otrzymywać odpowiedzi na swoje zapytania. Dobry nauczyciel zawsze będzie szukał indywidualnych rozwiązań i tworzył je dla każdego ucznia z osobna. Tego rodzaju nauka zyskuje coraz więcej zwolenników. Korzystają z niej dzieci, młodzież jak również osoby dorosłe. Jest to idealne rozwiązanie dla mieszkańców małych miejscowości, którzy mieli utrudniony dostęp do korepetycji ze względu na konieczność dojazdów do większych ośrodków. Każdy na pewno zdaje sobie sprawę z tego jak ważną rolę w całym procesie nauki odgrywa nauczyciel. Nauczyciel z powołania zawsze będzie potrafił w ten sposób dotrzeć do ucznia, aby wiedza została zrozumiana i zapamiętana. Korzystając z platformy preply.com ma się większą szansę na to, aby znaleźć właściwą osobę, z którą korepetycje będą efektywne.

Zapraszamy na korepetycje z matematyki w Krakowie wszystkich zainteresowanych.

Każda nauka wymaga koncentracji i zrozumienia, matematyka, jako przedmiot ścisły wymaga tej koncentracji troszkę więcej. Podczas nauki nie można rozpraszać się myśląc o innych sprawach. Czas poświęcony na naukę nie musi być długi, ale niech będzie wykorzystany w możliwie jak najbardziej efektywny sposób. Nauka matematyki musi być realizowana systematycznie, najlepiej codziennie jakiś jeden mały kawałek materiału i czas na powtórki. Za swoje sukcesy można się nagradzać, zwiększy to motywację do dalszych jeszcze lepszych działań.

Matematyka nie będzie trudna, jeśli dobrze pozna się jej podstawy, zrozumie zależności i po prostu polubi. Dużo zależy od nauczyciela tego przedmiotu, który ma możliwość wzbudzić ciekawość i zainteresowanie tym przedmiotem.

Licencja: Creative Commons