Matematyka to królowa nauk, jej pojęcie wymaga odpowiedniego podejścia. Nie wszystkim nauka matematyki przychodzi z łatwością. Niezbędne do opanowania matematyki jest logiczne myślenie, to zaś warunkowane jest gimnastyką mózgu, kreatywnością, otwartością umysłu. 

Data dodania: 2015-10-09

Wyświetleń: 2269

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nauka matematyki przez Skype? Poznaj Preply

Od najmłodszych lat, często nieświadomie uczymy się matematyki, jej reguł. Mimo iż większości z nas nauka matematyki kojarzy się z ławką szkolną, książką i setkami zadań z treścią oraz równań, nauka matematyki może wyglądać zupełnie inaczej. Podążając za trendami w edukacji coraz częściej można napotkać na oferty nauki matematyki poprzez kursy online. W sieci dostępnych jest całe mnóstwo zadań z matematyki, bryków i kompendiów wiedzy, rzadziej spotyka się blogi czy serwisy w przystępny sposób omawiające zagadnienia matematyczne na przykładach, zadaniach. Pomocą służą fora i portale społecznościowe, gdzie wiele osób wymienia się własną wiedzą i doświadczeniem, pomaga w rozwiązywaniu trudności.

Liczne e-kursy matematyki pomagają w zrozumieniu konkretnych zagadnień na danym poziomie nauki. Najwięcej tyczy się poziomu podstawowego, dedykowane są one uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych. O wiele mniej materiałów dostępnych jest dla licealistów i studentów. Obowiązkowa matematyka na maturze sprawiła, iż zainteresowanie zgłębianiem wiedzy matematycznej wzrosło również w sieci. Pojawiły się serwisy dedykowane, portale edukacyjne, które wykraczają poza zakres nauki tabliczki mnożenia i wzorów na pole trójkąta. Jako, iż program nauczania matematyki w szkołach średnich i wyższych obejmuje zagadnienia nie rzadko trudne do zobrazowania i przećwiczenia w formie zabawy, na przykładzie z życia wziętym powstały kursy online  z matematyki przygotowujące do matury i egzaminów z matematyki w oparciu o interaktywne zajęcia online, pośród których poza ćwiczeniami i wykładami do pobrania odbywają się również wideokonferencje i konsultacje z nauczycielami matematyki. Okazja do rozmowy nie z komputerem, a człowiekiem jest najmocniejsza stroną owych kursów. Dostrzegając takie potrzeby i niszę na rynku nauczyciele i korepetytorzy postanowili wyjść naprzeciw uczniom i zapewnić pomoc w nauce matematyki przez Skype. Korepetycje  zużyciem komunikatora internetowego szybko zdobyły grono zadowolonych odbiorców. Okazuje się, iż korepetycje przez Skype z matematyki są równie skuteczne co tradycyjne, a w dodatku o wiele bardziej wygodne pod względem logistyki, kosztów i warunków. Dzięki możliwościom sieci uczeń może wybrać odpowiedniego korepetytora pod kątem stawki za godzinę, dyspozycyjności, metody pracy jak i poziomu nauczania. Dostępne opinie w internecie o korepetytorach dodatkowo mogą wspomóc decyzję o wyborze konkretnej osoby.


Pomocnym narzędziem w wyborze korepetytora mogą być platformy pośredniczące jak Preply. W serwisie prezentują swoje profile korepetytorzy, nauczyciele z doświadczeniem i studenci chcący dorobić sobie korepetycjami. Dostępne są oferty nie tylko korepetycji online, ale również korepetycji tradycyjnych z terenu całego kraju. Zaletą pośrednictwa Preply jest możliwość dodania własnego ogłoszenia o poszukiwaniu korepetytora na określonych warunkach. Niezbitym atutem Preply jest pośrednictwo w rozliczeniu jak i oferta promocyjna dla użytkowników platformy. Otóż jeśli lekcja nie dojdzie do skutku lub jej jakość znacznie odbiegać będzie od oferowanej w ogłoszeniu Preply zwraca koszty. Kiedy zdecydujemy się na zakupienie większego pakietu zajęć można liczyć na zniżki i gratisowe lekcje, co bez wątpienia zachęca do skorzystania z oferty. Preply jest doskonałym portalem dla samych korepetytorów, którzy skupieni w jednym miejscu mogą dostrzec do szerokiego grona swych odbiorców, konkurować ze sobą oferując swoje korepetycje na korzystnych warunkach. Dbałość o użytkowników Preply, bezpieczeństwo transakcji jak również komfortowe nauczanie znajduje uznanie wśród zainteresowanych co przekłada się na rozwój portalu i jego doskonalenie odpowiadające oczekiwaniom użytkowników.


Polecamy: http://www.matematyka.pl


Nauka matematyki przez Skype ma wiele zalet, pośród nich istotnym atutem jest indywidualne podejście do ucznia z uwzględnieniem jego potrzeb, oczekiwań i predyspozycji. Nie zawsze korepetycje polegają na dogonieniu materiału w szkole, uzupełnieniu braków wiedzy czy douczeniu się z zakresu podstawy programowej wymaganej na egzaminie, maturze, czy sprawdzianie. Coraz częściej uczniowie, internauci oczekują od matematyków czegoś więcej, poszerzenia swej wiedzy i wyjścia ponad, to co obowiązkowe. Nie rzadko zadaniem korepetytorów jest rozwijanie pasji matematycznych oraz przygotowanie swoich uczniów do olimpiad i konkursów matematycznych. Bezpośredni kontakt  z nauczycielem online, jaki gwarantuje Skype umożliwia zapewnienie wysokiej jakości zajęcia nie tylko pod kątem technicznym, ale również merytorycznym. Połączenia Skype mogą przybrać formę audio jak i video. Poprzez funkcje edytora tekstu nauczyciel może podpierać się zapisem, jak i prezentować teorie poprzez wizualizacje przygotowane w formie prezentacji itp. Kluczową zaletą korepetycji jest możliwość bieżącego uzupełniania wiedzy, zadawania pytań, wrócenia do rzeczy niezrozumiałych, gdyż korepetycje odbywają się w czasie rzeczywistym, nie zaś jak w przypadku kursów z płyty czy e-learningu w serwisach edukacyjnych. Korepetycje online są idealnym uzupełnieniem procesu edukacji. Z korepetycji korzysta wielu uczniów edukacji domowej, którzy preferują indywidualny tok nauczania wedle swego tempa i zainteresowań matematycznych -


Polecamy: http://preply.com/pl/wroclaw/korepetycje-z-matematyka


Korzystając z takich serwisów jak Preply można uczyć się systematycznie pobierając lekcje online jak również korzystać wyłącznie w razie zaistniałej potrzeby lub okazjonalnie. To doskonały sposób na sprawdzenie swoich umiejętności jak i postępów w nauce. W przeciwieństwie do tradycyjnych korepetycji można w każdej chwili, dogodnym czasie wykupić lekcję via Skype. Dla wielu osób czas to pieniądz, tym samym korepetycje zdalne zyskują na tle typowych, stacjonarnych, gdyż nie tylko nie trzeba ponosić kosztu dojazdu do korepetytora, ale również poświęcać czasu na dojazd i powrót. Pod tym względem lokalizacja korepetytora nie ma znaczenia. Co istotne również lokalizacja w danym momencie korepetycji ucznia również jest nieistotna, wystarczy połączenie z internetem.


Z korepetycji z matematyki przez Skype skorzystać może każdy, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania matematycznego. Są one dedykowane uczniom, studentom, jak i wszystkim zainteresowanym matematyką. Wystarczy posiadać oprogramowanie Skype, które jest bezpłatne, podobnie jak i same połączenia internetowe. Jedynym kosztem jaki trzeba ponieść to stawka za pracę korepetytora plus ewentualnie koszt podłączenia do internetu, który bywa znikomy. Biorąc pod uwagę wygodę nauki we własnym domu, czy w dowolnym miejscu wybranym przez nas samych oraz niższe koszty nauki korepetycje online wydają się nie mieć sobie równych. Brak konieczności podążania za grupą, dostosowywania się do grupy zapewnia bardziej efektywną naukę z pominięciem rzeczy dla nas łatwych i przyłożeniem się do tych, które stwarzają trudności. Elastyczność grafiku i merytorycznej zawartości lekcji to kolejne z zalet jakie podnoszą użytkownicy polecający korepetycje zdalne przez Skype. Można zadać pytanie dlaczego jak raz Skype. Otóż oprogramowanie to jest nie tylko popularne w sieci, ale również gwarantuje dobrą jakość połączenia i mnóstwo funkcji dodatkowych, z jakich można korzystać przy okazji nauki, także matematyki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena