Chyba każdy z nas robił prezentacje w PowerPoincie, nie wyobrażając sobie innego sposobu prezentacji danych. Jedna coraz częściej w tym celu wykorzystujemy Prezi.

Data dodania: 2016-04-18

Wyświetleń: 1624

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prezentacje Prezi- dlaczego PowerPoint odchodzi w zapomnienie.

Chyba każdy z nas miał kontakt z PowerPointem. Większość z nas zaczynała w szkole, na studiach po czym wykorzystywała swoje możliwości w pracy. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do slajdów, że nie wyobrażamy sobie innego sposobu prezentowania informacji. Ale coraz więcej osób wykorzystuje inny sposób wykonania prezentacji- Prezi. Nowy i bardziej absorbujący oraz ciekawszy dla niektórych osób.

Dlaczego warto robić prezentacje w Prezi?

Prezi działa jak elektroniczna mapa myśli. Można zawrzeć w niej wiele szczegółów nie tracąc przy tym na wartości wizualnej prezentacji. Prezi oferuje bardziej dynamiczny sposób prezentowania danego tematu i jest atrakcyjniejsza dla odbiorcy. Dzięki możliwości przybliżania i oddalania obiektów mamy wrażenie pogłębiania się w temacie bez obawy o konieczność przewijania kilku slajdów w celu powrotu. Prezi pozwala na bardziej dynamiczne i bardziej czytelne prezentacje. Aby korzystać z aplikacji trzeba jedynie zarejestrować się na stronie internetowej. Tam, po zalogowaniu, możemy korzystać z wielu szablonów, które można wykorzystać na szybko bez potrzeby myślenia o schemacie.

Prezi w pracy?

Prezi nie są jedynie metodą dla uczniów czy studentów. Gdy pracujemy w zespole z innymi ludźmi możemy wykorzystać platformę jako wirtualny papier. Tworząc mapy myśli organizujemy też notatki ze spotkań i grupowych burz mózgów. Tworząc w Prezi nie musimy więcej martwić się o kolejność slajdów. Tutaj wrzucamy wszystko do worka po czym przechodzimy do tematu, który akurat trzeba omówić.

Zarówno  stary, poczciwy PowerPoint ma swoje wady i zalety jak i nowoczesny Prezi. Są wśród nas zwolennicy i przeciwnicy obu. Aby przekonać się  co odpowiada nam bardziej musimy spróbować. Nie bójmy się na chwilę zdradzić naszego przyjaciela PowerPointa i spróbujmy rozbudzić naszych słuchaczy powiewem nowości!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena