Co zrobić aby emaile z twojego autorespondera były czytane częściej niż emaile twojej konkurencji? Jak sprawić aby twoje wiadomości nie ginęły w gąszczu kolejki emaili, które ma do przejrzenia twój potencjalny klient?

Data dodania: 2011-06-24

Wyświetleń: 1621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ustaw wysyłanie wiadomości automatycznych na inne godziny niż twoja konkurencja. Ustaw wysyłanie na godzinę, kiedy twoja grupa docelowa jest najbardziej aktywna.

99% autoresponderów twojej konkurencji wysyła wiadomość o północy. A konkurencją jest w sumie każdy email. Emaile od ludzi są wysyłane o różnych porach. O północy w sumie rzadko. Więc przestaw swój autoresponder tak, aby też wysyłał emaile jak zwykły czlowiek, czyli wtedy kiedy się już nie śpi.

Podobno najlepsza godzina to godzina 11. Jednak w sumie zależy od grupy docelowej. Faktycznie rano większość ma pełną skrzynkę. Więc łatwo zginąć tam ze swoją wiadomością. Jeżeli twoja automatczna wiadomość zostanie wysłana koło południa, to jest duże prawdopodobieństwo, że pojawi się wśród pierwszych wiadomości do przeczytania.

Większość osób ma tak ustawiony program pocztowy, że najnowsze wiadomości widoczne są na początku. Jeśli ktoś przegląda pocztę i w tym momencie docierasz ze swoją przesyłką, prawdopodobnie taka wiadomośc zostanie od razu przeczytana.

W autoresponderze Fump jest specjalna opcja pozwalająca na ustawienie czasu wysyłki wiadomości cyklicznych. Możesz to przestawić i od tego momentu wiadomości automatyczne będą wysyłane od określonej godziny. Pamiętaj, że wysyłanie jakiś czas trwa. I nie wszystkie wiadomości będą wysłane od razu.

W przypadku autoresponderów, których nie masz na własnym hostingu w większości przypadków nie ma możliwości ustawienia czasu wysyłki. Wiadomości są wysyłane przez całą noc, z kolejnych list. Chyba, że zastosujesz taki trik, że przestawisz strefę czasową (jeśli oczywiście w danym autoresponderze jest taka możliwość). Wtedy możesz wybrać taką strefę, która ma przesunięty czas w stosunku do twojego i wtedy wiadomości będą wychodziły tak jak chcesz.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena