Internet jako źródło wiedzy i miejsce doskonalenia umiejętności. Wystarczy wyrazić chęć otrzymywania newslettera, darmowego kursu, bądź szkolenia, by otrzymywać na skrzynkę e-mail ogromną wiedzę, którą możemy wykorzystać na własny użytek.

Data dodania: 2011-05-13

Wyświetleń: 2013

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co sprawia, że internet stał się doskonałym miejscem na dzielenie się wiedzą i sposobem na bezpłatną naukę?

Wystarczy wyrazić chęć otrzymywania newslettera, darmowego kursu, bądź szkolenia, by otrzymywać na skrzynkę e-mail ogromną wiedzę, którą możemy wykorzystać na własny użytek. Doskonalenie umiejętności zawodowych, zdobycie wyszukanego przepisu kulinarnego, doszlifowanie języka obcego, sposoby leczenia chorób – potrzeba uzyskania tych informacji sprawia, że sięgamy do internetu w celu ich odnalezienia i powoduje, że internet staje się bazą wiedzy ogólnie dostępnej. Dla wielu dawno przestał on być już tylko i wyłącznie źródłem rozrywki, stał się sposobem rozszerzania umiejętności, zdobywania wiadomości edukacyjnych i hobbystycznych.

Osoby potrafiące wyszukać interesujące ich wiadomości, naprawdę mogą dotrzeć do każdej, nawet tej nigdzie nie publikowanej informacji.

Co sprawia, że internet stał się sposobem na naukę?

Pierwszym i podstawowym powodem są koszty i ilość Użytkowników. Każdy korzystający z internetu w którymś momencie zakłada skrzynkę z adresem e-mail, tym bardziej że usługa ta  jest darmowa. Skrzynka pocztowa e-mail stała się niezbędnym narzędziem by gdziekolwiek założyć profil Użytkownika portalu społecznościowego, czy innego serwisu. Od teraz, to już tylko kwestia czasu by natknąć się w sieci na jakąś interesującą nas wiedzę, wpisać swój e-mail i zacząć otrzymywać niezbędne informacje. Najpopularniejszą formą ich dostarczania do nas są również formy elektroniczne, takie jak e-booki, audiobooki, czy filmy wideo. Koszty wyprodukowania takich publikacji są znacznie niższe niż wydrukowanie chociażby książki, a ich treść niczym się nie różni. Dodając aspekt powszechnie propagowanej ekologii, to wydaje się, że forma elektroniczna publikacji powinna być jedyną – odpowiednią.

Kolejną sprawą, która ma ogromne znaczenie to mobilność internetu. Nie ma potrzeby uwiązania przy biurku.  Za pomocą internetu mobilnego całe nasze stanowisko szkoleniowe może towarzyszyć nam wszędzie. Format audiobooka jest możliwy do odczytania, nawet w naszym telefonie komórkowym i coraz częściej w telefonach mają zastosowanie aplikacje do czytania ebooków.

Chcąc pogłębiać wiedzę w ten sposób nie pozostaje nam nic więcej, jak przelać to całe dobro do głowy i zacząć wykorzystywać w życiu codziennym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena