Kijki nordic walking zrobiły się w ostatnich czasach bardzo modne. Ba..można powiedzieć zrobiły prawdziwą furorę . Wszystko to z powodu olbrzymiej kampanii promującej te tak zwane kijki do chodzenia.

Data dodania: 2011-04-21

Wyświetleń: 2306

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Kijki do nordic walking początkowo ciężko było kupić i bardziej kojarzyły się z kijami do nart. Jednak w miarę upływu czasu (dość szybki trzeba przyznać) rynek został nasycony tym produktem. Obecnie kijki do chodzenia można kupić zarówno w markecie jak i na Internecie. Sklepy internetowe ogłaszające się na Allegro prześcigają się w ofertach, a sport ten zyskuje coraz więcej fanów. Nie powinno to dziwić. Przy pomocy tych kijków podobnie jak w trakcie pływania pracują wszystkie mięśnie. Takie przynajmniej jest stanowisko lekarzy.

Obecnie nordic walking jest popularny zarówno wśród młodzieży jak i starszych osób. Chodzenie z kijami to nie tylko spacer to także samo zdrowie. Pracują ja wiadomo wszystkie partie mięśni. W Polsce od kilku lat powstają kluby zrzeszające miłośników tej rozrywki, a gdzie nie gdzie odbywają się profesjonalne zawody. Jeszcze kilka lat temu, kiedy na rynku zaczęły dopiero pojawiać się kijki nordic walking, widok osoby z dwoma kijami jak do nart w letnie popołudnie, budził co najmniej zainteresowanie. Dzisiaj taki widok nikogo już nie dziwi, wręcz przeciwnie- każdy wie o co chodzi. Osoby zajmujące się wyrobem czy też jak kto woli promocja tego produktu zadbały abyśmy mieli wiedzę na temat tego sportu. A ponieważ kijki do nordic walking nie są ani bardzo drogie, ani bardzo trudno dostępne- ten rodzaj sportu zyskuje wciąż nowych wielbicieli. Ten fakt nikogo nie powinien dziwić. Jest to bowiem sport dla każdego. I wszyscy z tego udogodnienia korzystają. Pomijając młode osoby (które uwielbiają nowinki), sport ten zyskał rzesze wielbicieli wśród ludzi starszych. Niejeden emeryt ma obecnie w swojej szafie kijki do chodzenia. To bardzo pozytywne zjawisko. O kondycje i zdrowie dbać trzeba przecież w każdym wieku. Lekarze udowodnili sport ten usprawnia układ oddechowy i sercowo naczyniowy, rozwija tez wszystkie mięśnie kończyn, wzmacnia mięśnie tułowia i barków. Spacery z wykorzystaniem kijków nordic walking zalecane są również osobom otyłym.

Licencja: Creative Commons