Pozycjonowanie to skuteczny sposób promowania stron internetowych. Działania pozycjonujące mają na celu doprowadzenie to tego, aby strona znalazła się na jednej z pierwszych pozycji w wyszukiwarce. Nie od dziś wiadomo, że wysoka pozycja to rzecz bardzo istotna, gdyż stanowi najlepszą i najtańszą formę promocji.

Data dodania: 2013-02-28

Wyświetleń: 1996

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skuteczne pozycjonowanie to szereg działań, które są ze sobą powiązane. Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu będzie wybór dobrej agencji interaktywnej, której powierzymy promowanie naszej firmy. Pamiętajmy, aby wybrać tę z doświadczeniem, o ugruntowanej pozycji oraz z dobrymi opiniami. Drugi krok to wybór odpowiednich słów kluczowych oraz ich przefiltrowanie uwzględniające ilość wyszukiwań i konkurencyjność. Kolejna sprawa to optymalizacja strony pozycjonowanie, czyli konfiguracja znaczników title, umieszczanie na stronie tekstu z wybranymi słowami kluczowymi oraz dodawanie obrazów podpisanych treścią. images?q=tbn:ANd9GcRWkObwJ6zLuvECMKBilOBJjxlv9Xpscor5xWUm58HpjN4hbntS

Pozycjonowanie to także pozyskiwanie linków zewnętrznych, czyli linkowanie strony z konkretnych słów kluczowych oraz prowadzenie i promowanie innych stron reklamowych np. bloga firmowego, który ma za zadanie skutecznie zwiększyć świadomość marki oraz zaufanie klienta. Liczba odwiedzin na naszej stronie internetowej to większe zyski, jeżeli witryna będzie dobrze wypozycjonowana mamy gwarancję, że pozostanie wysoko w wynikach wyszukiwania, co z pewnością przełoży się na ilość klientów. W Internecie można reklamować się na wiele różnych sposobów, niemniej jednak pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych form promocji. Oczywiście zarówno kampania adwords, email-marketing, jak i kampania internetowa w portalach społecznościowych będzie przynosić zyski, wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób daną metodę się wykorzysta. Dlaczego stworzenie i uruchomienie strony internetowej nie wystarcza? Otóż dzieje się tak dlatego, że większość użytkowników Internetu sięga do stron tylko z pierwszych pozycji wyszukiwania. Tak więc, jeżeli nie zdecydujemy się na pozycjonowanie, nasza strona będzie miała stosunkowo mało odwiedzin lub nie będzie miała ich w ogóle.

Sukcesywnie przeprowadzone pozycjonowanie poprawi widoczność naszego serwisu, co oznacza więcej klientów oraz większe zyski. W tym wypadku istotne jest także to, że istnieje możliwość dotarcia do klientów mieszkających w dowolnym miejscu na świecie, którzy mają dostęp do Internetu. Okazuje się, że większość internautów uważa, iż strony pojawiające się w pierwszej kolejności w wyszukiwarce są o wiele bardziej wartościowe i godne uwagi od tych, które znajdują się na trzecim miejscu oraz dalszych pozycjach. Pozycjonowanie daje zatem nie tylko dobre wyniki sprzedażowe, ale skutecznie buduje zaufanie klienta. W dzisiejszych czasach, gdy większość ludzi bez Internetu nie potrafiłaby prawidłowo funkcjonować, promocja w sieci to bardzo ważny element. Pozycjonowanie strony powinno być zatem wdrażane już wraz z jej uruchomieniem.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena