Jaki typ roweru będzie odpowiedni, jazda po chodnikach, wyznaczanie trasy wszystko ma znaczenie gdy wybieramy się w podróż. Oto kilka porad które pomogą wam w waszych wycieczkach.

Data dodania: 2018-03-19

Wyświetleń: 861

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej ludzi w mieście i poza nim zaczyna chętniej sięgać po popularny środek transportu, jakim jest rower. Czy to do jazdy po mieście, czy także na drogach pobocznych, jednakże wiele ludzi wsiadając na rower, powinna wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Poniżej opisuję kilka ważniejszych spostrzeżeń, na które polecam zwrócić uwagę.

Jada po chodnikach

Jadąc rowerem w mieście, czy poza nim nie można poruszać się chodnikami. Wielu ludzi ma wątpliwości co do tej zasady i w dużej mierzę, poruszają się chodnikami, szczególnie zauważyłem to zjawisko w mniejszych miastach. Rowerem nie można poruszać się po chodnikach, rowerzysta powinien skorzystać z drogi dla rowerów, a jeżeli takiej nie ma, to jechać powinien na jezdni. Są jednak wyjątki, gdy poruszamy się jezdnią, na której prędkość dozwolona jest większa niż 50, możemy wtedy poruszać się chodnikiem.

Parki, uliczki – czyli poruszanie się po mieście

Wielu ludzi uważa, że bez ścieżek rowerowych jazda po mieście jest bezsensowna. Jednakże jeżeli takiej trasy nie ma, zawsze możemy skorzystać z parków, których nie brakuje czy też pomniejszych uliczek. Warto zacząć interesować się pomniejszymi uliczkami oraz parkami możemy dostrzec tam piękno natury bądź też jak toczy się życie miejskie w spokojnych niezatłoczonych przez samochody uliczkach. Doradzam obierać takie trasy, niekiedy może to skrócić znacznie naszą drogę, ale też możemy poznać nasze miasto troszkę lepiej.

Odpowiedni rower

Pamiętajmy też, że do poruszania po mieście i po górach należy zwrócić uwagę na sam rower. W mieście panują całkiem inne warunki niż w lesie, górach, dla tego istnieją różne typy rowerów. Owszem są rowery uniwersalne, ale wtedy komfort naszej jazdy spada. Ze swojej strony polecam zapoznać się typami rowerów i dobrać odpowiedni pod swoje potrzeby, ponieważ znacząco zmniejszy to jego eksploatacje oraz podwyższy nasz komfort jazdy.

Uwagi, uwagi….

No tak, moje spostrzeżenia są dla niektórych bardzo znajome dla innych nie. Ja polecam trzymać się tych ciekawostek powyżej, ponieważ możemy wtedy mieć jakiś pogląd na podstawy jazdy rowerem. Jeżeli już przyswoiliście sobie tę wiedzę, to nie ma na co czekać, wskakuj na rower.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena