W tym artykule przedstawione zostaną sposoby otrzymania przez firmę dodatkowych pieniędzy na jej rozwój oraz nowe inwestycje. Wiele przedsiębiorstw wybiera oczywiście kredyt inwestycyjny, jednak, jak się okazuje, niekoniecznie jest to słuszna decyzja...

Data dodania: 2011-04-02

Wyświetleń: 1190

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda firma, aby utrzymać się na rynku i rywalizować skutecznie ze swoją konkurencją, musi się oczywiście rozwijać. Jednak, aby to osiągnąć,  potrzebuje środków finansowych. Banki w swojej ofercie mają bardzo dużo różnych usług zarówno dla wielkich przedsiębiorstw jak i średnich czy małych firm.

Zaskakującym produktem bankowym jest kredyt hipoteczny dla firm, ktory pozwala na sfinansowanie bieżących potrzeb (zakup i modernizacja sprzętu, rozbudowa infrastruktury, refinansowanie nakładów poniesionych wcześniej na inwestycje, zakup działki budowlanej, refinansowanie zaciągniętych pożyczek).
Jak się okazuje, takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, jest o wiele mniej formalności oraz procedur do "przejścia" niż przy kredytach inwestycyjnych. Warto także zaznaczyć, iż znaczna część  instytucji bankowych oferuje możliwość wliczenia w koszty prowadzenia działalności odsetek od danego kredytu - z pewnością więc jest to bardzo ważna i korzystna informacja dla przedsiębiorców.

Jednak musimy pamiętać, że mimo iż te kredyty są tak łatwo i szybko dostępne musimy jako firma spełnić wiele określonych warunków. Oczywiście wszystko zależy od danego banku, gdyż jak w każdym niemal produkcie każda instytucja ma odmienne procedury. Najczęściej przedsiębiorstwo, które ubiega się o taki kredyt hipoteczny musi działać na rynku conajmniej od dwóch lat oraz obowiązkowo osiągnąć w tym okresie dodatni wynik finansowy. Oczywiście firma nie może mieć równocześnie żadnych zaległości w płatnościach do Urzędu Skarbowego jak i do ZUS.
Jednak następną zaletą jest fakt, ze taki kredyt może być przyznawany nawet na 20 lat, więc spłata należności mniej obciąża budżet danego przedsiębiorstwa, w porównaniu do kredytu inwestycyjnego. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena