Mimo, iż obecnie kredyt w koncie staje się coraz bardziej popularny, to nadal bardzo rzadko jest on reklamowany i ropowszechniany przez instytucje bankowe. Co jest tego przyczyną?

Data dodania: 2011-05-22

Wyświetleń: 1518

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt odnawialny to bardzo atrakcyjny i dosyć speczyficzny rodzaj produktu bankowego. Niestety społeczeństwo bardzo często błędnie porównuje go do debetu w koncie czy też kart kredytowych. Dlaczego błędnie? Odpowiedź jest prosta - kredyt w koncie jest o wiele tańszą formą pozyskania gotówki w banku. Zaróno pod względem opłąt i pobieranych prowizji, jak i też samego oprocentowania, które może być niższe nawet o 10 procent! Co więcej, kredyt odnawialny jest o wiele prostszy w uzyskaniu. Większość banków nie wymaga bowiem od klientów przedstawiania odpowiednich dokumentów czy też zabezpieczeń. Analizowana jest wyłącznie historia posiadanego przez nas rachunku, gdyż to na podstawie przeszłych wpływów, bank stwierdzi na jaki limit nas po prostu stać.

Największą zaletą kredytu w koncie jest jego "odnawialność". Polega ona na tym, iż każda nasza wpłata na rachunek bankowy zmniejsza nasze zadłużenie wobec banku i tym samym daje nam możliwosć kolejnego skorzystania z pożyczonych pieniędzy dostępnych na koncie i tak kilkakrotnie przez cały okres obowiązywania umowy. Warto także wspomnieć, iż to my sami decydujemy o tym w jaki sposób i kiedy spłacimy kredyt. Możemy to nawet zrobić na dzień przed rozwiązaniem umowy, która zazwyczaj trwa 12 miesięcy. Kolejną zaletą jest fakt, iż odsetki naliczane są tylko i wyłącznie od faktycznie wykorzystanej kwoty a nie jak w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego od całej sumy przyznanej na początku.

Wróćmy jednak do początkowego pytania - skoro kredyt odnawialny jest tak atrakcyjny, to dlaczego większośc banków "ukrywa" go przed swoimi klientami? Odpowiedź jest prosta. Ten produkt bankowy ze względu na łatwość w dostępie oraz niskich kosztach użytkowania jest po prostu nie opłacalny dla instytucji bankowych. Wolą więc skupić się na reklamie kart kredytowych oraz zwykłych pożyczek gotówkowych, z których czerpią o wiele większe korzyści. Jednak, my jako klienci, szukając idealnego i taniego rozwiązania by uzyskac dodatkową gotówkę lub w pewnym sensie zabezpieczenie na wypadek nagłych sytuacji, owinniśmy zainteresować się tego typu produktem bankowym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena