Czy warto deponować pieniądze na lokatach w polskich bankach? Jakie jest oprocentowanie najbardziej atrakcyjnych lokat bankowych? Z tego artykułu dowiesz się m.in. jakie są najlepsze lokaty 3 i 12 miesięczne a także uzyskasz odpowiedź na powyższe pytania.

Data dodania: 2009-12-30

Wyświetleń: 8867

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy warto inwestować pieniądze w banku? Wiele osób twierdzi nadal, że nie i jest w wielkim błędzie. Może kiedyś to nie miało większego sensu, ale w dzisiejszych czasach  banki w Polsce po prostu prześcigają się z coraz to nowymi ofertami. Mało tego okazuje się,  że co bank to lepsza oferta. Da się poza tym zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z banków i lokat bankowych jakie dany bank ma w swojej ofercie.

Dlatego też da się zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z możliwości jakie dają banki. Wielu ludzi sięga po lokaty bankowe. Coraz więcej jest reklam, w których to banki oferują jak najlepsze lokaty bankowe dla potencjalnych klientów. Ale nie tylko na tym potencjalni klienci powinniśmy się opierać. Pamiętać musimy także o tym, że w Internecie funkcjonuje wiele portali, gdzie znajdujemy między innymi ranking lokat, a co za tym idzie także porównanie lokat poszczególnych banków. Krótko mówiąc  znajdziemy tam wszystko  to, co się nam lepiej opłaca.

Jeśli chodzi o lokaty 3 miesięczne, to na dzień dzisiejszy (30.12.2009) najlepsze lokaty są to lokaty z kapitalizacją dzienną, dzięki czemu możemy uniknąć płacenia podatu BELKI. Te lokaty to:

Open Finance 5,65% (odpowiednik normalnej lokaty 7,02%)
Noble Bank 4,86% (odpowiednik normalnej lokaty 6,20%)
Getin Bank 4,7% (odpowiednik normalnej lokaty 6,00%)

Podobnie jest, jeśli chodzi o lokaty 12 miesięczne (czyli roczne), najbardziej atrakcyjne lokaty są to również lokaty z kapitalizacją dzienną, tutaj ranking tych lokat wygląda bardzo podobnie:

Noble Bank 7,19% (na rękę 5,67%)
Open Finance 7,17% (na rękę 5,65%)
Meritum Bank 7,10%(na rękę 5,6%)

Jednego możemy być pewni zakładając lokaty w tych bankach: nasze pieniądze na pewno urosną, a nie będą jedynie leżały jak to kiedyś w skarpecie czy schowane w szafie. Musimy być świadomi faktu, że nie ważne jak duże mamy oszczędności, to i tak lepiej je ulokować w banku niż trzymać w domu. Wynika to z tego, że choćby najmniejsza kwota na lokacie daje gwarancję tego, że pieniądze nie stracą na wartości, a w dodatku będzie ich ciut więcej.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o BFG czyli Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, odpowiedzialnym przede wszystkim za zwrot depozytów, które są zgromadzone w bankach krajowych, w przypadku upadłości poszczególnych banków. Większość polskich banków jest na tej liście. Dzięki temu jak widać lokaty stały się bardziej bezpieczne i coraz więcej ludzie woli jednak zainwestować swoje pieniądze w banku.

Aby sprawdzić aktualne zestawienie lokat wejdź na:

Aktualny ranking lokat 12 miesięcznych

Aktualny ranking lokat 3 miesięcznych

Licencja: Creative Commons
8 Ocena