Ostatni miesiąc charakteryzował się znaczącym obniżaniem oprocentowania lokat bankowych. Aż 11 banków zdecydowało się na taki krok. Mimo to, na depozytach bankowych klienci nadal mogą zarobić, bowiem kolejne instytucje wprowadzają korzystną kapitalizację dzienną, pozwalającą na ominięcie podatku Belki.

Data dodania: 2010-08-12

Wyświetleń: 1973

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnim miesiącu oprocentowanie lokat bankowych obniżyły: Bank Pocztowy, BZ WBK, Citi Handlowy, DnB Nord, Euro Bank, Lukas Bank,  Polbank i VW Bank direct. Dodatkowo, oprocentowanie w dół poszło również w przypadku polis lokacyjnych. Na takie posunięcie zdecydowały się: Allianz Bank, Getin Bank i Lukas Bank. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie istnieją korzystne lokaty bankowe, ponieważ w AIG Banku, Allianz Banku i Deutsche Banku zaobserwowano w ostatnim czasie niewielkie podwyżki oprocentowania. Najważniejsze dla samych klientów, chcących oszczędzać korzystnie w bankach jest to, że dwie kolejne instytucje postanowiły wprowadzić do swojej oferty lokaty z dzienną kapitalizacją. Zrobił tak Allianz Bank i należący do PKO BP Inteligo, który ostatnio znacząco odświeża swoją ofertę.

W porównaniu ofert lokat w różnych bankach, najlepiej wypadł Allianz Bank. Podczas tworzenia tego swoistego rankingu wzięto pod uwagę ulokowanie 5 tys. zł na miesiąc, kwartał, pół roku, rok i dwa lata. Ocenie zostały poddane nie tylko lokaty tradycyjne, ale również lokaty internetowe i polisy lokacyjne. Samą czołówkę w rankingu zajęły banki mające oferty depozytów antypodatkowych. W Allianz Banku składając kapitał na jeden miesiąc w depozyt, można zyskać 3,65% netto odsetek na nowej „Lokacie z codziennym zyskiem”, która odpowiada tradycyjnej lokacie z oprocentowaniem 4,51%. Z kolei, pierwsze miejsce wśród lokat na kwartał, pół roku i rok zajął Noble Bank. Lokując za pośrednictwem serwisu internetowego pieniądze oferuje on klientom stawki wynoszące odpowiednio 4,85%, 5% i 5,25% netto, także na lokacie z kapitalizacją codzienną. Jeśli ktoś skłonny byłby ulokować swoje środki na okres dwóch lat, powinien wybrać propozycję Banku Pocztowego, który daje 7% na tradycyjnej lokacie, ale ma ona oprocentowanie zmienne. Drugi w rankingu jest FM Bank, który na lokacie antypodatkowej oferuje tyle, co 6,42% na tradycyjnej i ma lokatę z oprocentowaniem stałym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena