Wokół nas żyją ludzie pozytywni i negatywni. Negatywna osoba zawsze krytykuje, szuka powodów, dlaczego coś się nie udaje. Pozytywna osoba zawsze pozostaje otwarta, doszukuje się wszędzie dobrych rzeczy, patrzy z nadzieją w przyszłość. Czy wiesz, jaki Ty jesteś?

Data dodania: 2010-11-08

Wyświetleń: 1984

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

W którejś książce znalazłam spisany sposób na szczęście. Oto on: niech twoje serce będzie wolne od nienawiści, a umysł od zatracenia. Żyj prosto, nie oczekuj wiele, dawaj dużo. Napełnij swoje życie miłością. Rozwiewaj słoneczny blask. Zapomnij o sobie. Myśl o innych. Postępuj z innymi tak, jak chciałbyś, żeby z tobą postępowali. Proste? Chyba nie dla każdego. To sposób na życie ludzi nastawionych pozytywnie do życia. Jak osiągnąć takie nastawienie?

 

Po pierwsze - pokochaj samego siebie i zaakceptuj siebie teraz takiego, jakim jesteś teraz. Wraz ze swoimi mocnymi, jak i słabymi stronami. Nie poznałam jeszcze człowieka, który jest idealny we wszystkim. Natomiast znam takich ludzi, którzy dążą do poznania siebie. Poznają mocne strony i je udoskonalają. Zdają sobie sprawę ze słabych stron, akceptują je i też nad nimi pracują. Każdy człowiek jest w stanie się zmienić, ale wpierw musi jasno określić - co chce zmienić i systematycznie nad tą zmianą pracować. W każdym z nas istnieje Moc, która może pokierować nas ku zdrowiu, harmonii z otoczeniem, wspaniałej karierze. Trzeba tylko pozbyć się tych wzorców, które są źródłem niepożądanych sytuacji.

Po drugie - uwierz w siebie. Uwierz w swoje możliwości. Stwórz w swojej psychice obraz siebie jako kogoś, komu się udaje. Trzymaj się tego obrazu uporczywie.

Max Lucado powiedział: Nie jesteś wypadkiem przy pracy. Nie jesteś efektem produkcji masowej. Nie powstałeś na linii montażowej. Zostałeś celowo zaplanowany, szczególnie utalentowany i w miłości umieszczony na ziemi przez mistrza rzemiosła.

Dokonaj realistycznej oceny własnych możliwości. Przypomnij sobie swoje dotychczasowe osiągnięcia, na pewno jest ich dużo. Nie muszą być wielkie. Pomyśl, w czym się wyróżniasz, w czym jesteś niezastąpiony. Wzbudź w sobie zdrowy szacunek do samego siebie. myśl o sobie jako o człowieku ukierunkowanym na sukces. i takim , który ma wysoką samoocenę, odczuwa dumę i szanuje samego siebie. Pamiętaj - stajesz się tym, o czym najczęściej myślisz.

Po trzecie - bądź entuzjastycznie nastawiony do siebie i do całego świata. Entuzjazm to bezcenna zaleta, która sprawia, że wszystko staje się inne. Świat należy do entuzjastów, którzy potrafią zachować spokój. Głębokie myślenie i mądre działanie zawsze wymagają spokoju. To Ty musisz panować nad ogniem entuzjazmu i nim kierować. Wtedy zaczniesz tworzyć wspaniałe rzeczy. 

Entuzjazmu można się nauczyć. Najlepiej zacząć od razu po przebudzeniu. Już rano ustaw swoje myślenie na pozytywną stronę czytając odpowiednią książkę albo słuchając nastrojowej muzyki. Postanów, że twoje reakcje na to, co przydarzy ci się w ciągu dnia będą przez ciebie kontrolowane. Szukaj we wszystkim tego, co dobre. W życiu każdego z nas pojawiają się trudności. Przyjmij je jako część procesu dojrzewania i odpowiedzialności. Kiedy droga życia staje się trudna, to zauważ , że jest ona źródłem twojego rozwoju. Dzięki temu wzmacniasz siebie i przygotowujesz na dalszą drogę.

Po czwarte - otwórz się na nowe możliwości. Stań się pewną siebie, odważną, silną i zdecydowaną osobą. Wszystko, co chcesz stworzyć, zaczyna się od myśli. Nie bój się marzyć o wielkich rzeczach. Odszukaj swoje marzenie i nie trać go z oczu. Idź wytrwale ku jego realizacji. Nie oglądaj się za siebie.

Skorzystaj z potężnego narzędzia, jakim jest wizualizacja. Stwórz w swoim mózgu obraz osiągniętego już celu. Napełnij go uczuciem, energią, emocjami. Niech ten obraz żyje.

Po piąte - żyj nowym życiem. Pamiętaj o zasadzie, która głosi, że wszystko się zmieni, jeśli wpierw Ty się zmienisz.

Arystoteles powiedział: Jesteśmy tym,co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.

Nasz charakter tworzą głównie nawyki. To stałe i częste sposoby naszego zachowania. To one czynią nasze działanie skutecznym albo nieskutecznym. Na szczęście każdy nawyk można zmienić. Nawyk to skrzyżowanie wiedzy, umiejętności i pragnienia. Tworzenie nowego nawyku wymaga pracy w tych trzech obszarach. Przyjrzyj się swoim nawykom i pomyśl, czy one są twoim przyjacielem czy wrogiem. To Ty jesteś ich panem, bo tylko od Ciebie zależy, jakie są twoje myśli.

Stwórz w sobie takie nawyki, które będą Cię popychały ku spełnieniu i radości.

Bob Proctor powiedział: Jesteś jedynym problemem, z jakim się borykasz i jedynym rozwiązaniem. Zmiana jest nieuchronna, rozwój osobisty jest zawsze kwestią osobistej decyzji.

Pozytywne myśli gwarantują lepsze życie. Mają konstruktywny wpływ na twoją osobowość, zdrowie, poziom energii, kreatywność. Pozytywne emocje sprawiają, że wzrasta jakość twojego życia wewnętrznego i zewnętrznego. Myśl pozytywnie!

 

Licencja: Creative Commons
8 Ocena