Najlepszym czasem na walkę z otyłością jest podobno wiosna i lato. Ciepła pogoda sprzyja uprawianiu sportów, zaś coraz bardziej skąpe ubrania każą nam myśleć o poprawie sylwetki.

Data dodania: 2010-09-30

Wyświetleń: 2961

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z drugiej strony, lato to czas wakacji i urlopów, wypoczynku i przyjemności. Jak więc odmówić sobie grilla u przyjaciół, chipsów i piwa przy meczu czy gofra na plaży? Poza tym dietetycy  już nie raz udowodnili nam, że takie sezonowe odchudzanie nie jest skuteczne – nasza lepsza sylwetka trwa tyle, co letnie upały, a później brzuch znowu się powiększa. Aby trwale pozbyć się nowych kilogramów, nie można opierać się tylko na odrobinie aktywności psychicznej i odmawianiu sobie smacznego jedzenia, co później odbijamy sobie w chłodniejszej porze roku. Należy trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić w codzienny plan odpowiednią ilość ruchu, najlepiej nie tylko na świeżym powietrzu, żebyśmy nie porzucili sportu zimą. Wiadomo też, że im dłużej utrzymamy dobrą sylwetkę, tym trwalsza będzie zmiana. Czy to nie smutne, że w miesiąc po wakacjach Twoja sylwetka wygląda tak samo, jak przed odchudzaniem? Aby temu zapobiec, trzeba opracować taką dietę i tryb  życia, który nie wiąże się z nadmiernymi wyrzeczeniami, więc uda się do utrzymać na stałe. Warto więc zacząć walczyć o dobrą sylwetkę już dzisiaj, aby wiosną móc od razu cieszyć się dobrym wyglądem i kondycją. Tak naprawdę latem powinniśmy się bawić, nie pracować nad zrzuceniem kilogramów!

            Jeżeli nie czujesz się kompetentny, aby obmyślić plan kampanii z nadwagą, może skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów. W opracowaniu odpowiedniego menu, które będzie uwzględniało nasze preferencje, ale zapewni stopniową utratę wagi pomoże nam dietetyk, w ustaleniu planu ćwiczeń trener na siłowni. Zdarza się jednak, że osoby, które realizują taki profesjonalnie ułożony plan mimo to nie chudną. Niestety – niektórzy mają szczególne predyspozycje do otyłości. W tej sytuacji, aby nie zniechęcić się tym, że nasza praca idzie na marne, warto sięgnąć po jakiś środek wspomagający odchudzanie. Trzeba jednak wybierać go bardzo ostrożnie: duża część oferowanych produktów albo nie działa, albo jest szkodliwa. Dlatego lepiej zdecydować się na preparat homeopatyczny, który zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo działania.

            Leki homeopatyczne zawierają niewielkie dawki substancji czynnych, więc nie obciążają niepotrzebnie wątroby jak zwykłe leki. Poza tym znacznie mniejsze jest ryzyko wystąpienia działań niepożądanych czy interakcji z innymi lekami. Produkowane są z substancji pochodzenia naturalnego – ziół i minerałów. Z tego też względu mogą być stosowane przez osoby, które powinny być bardzo ostrożne ze zwykłymi lekami, jak kobiety w ciąży, dzieci, osoby przewlekle chore i trakcie innej terapii. Wspomaganie odchudzania przez przyjmowanie preparatów homeopatycznych jest więc szczególnie korzystne m.in. dla osób z problemami tarczycowymi. Jak wiadomo, zarówno niedoczynność tarczycy, jak i leczenie nadczynności mogą być powodem znacznego wzrostu masy ciała u pacjentów. Często też w tych przypadkach dieta i ćwiczenia okazują się nieskuteczne: rozregulowany organizm po prostu nie reaguje na nie tak, jak u osoby zdrowej. A przecież otyłość to poważny problem medyczny: stanowi zagrożenie dla układu krążenia, obciąża układ kostny i pod każdym względem obniża komfort życia. Warto więc sięgnąć po tego typu pomoc – często po trzech czy czterech miesiącach stosowania (tyle zazwyczaj trwa kuracja homeopatycznymi farmaceutykami) organizm przestawia się na nowy metabolizm i wystarcza już rozsądna dieta i trochę ruchu, aby utrzymać właściwą wagę. Jednak bez takiego wsparcia na początku wielu osobom naprawdę trudno wyjść z nadwagowego dołka, zwłaszcza, że często tkwiły w nim latami. To naprawdę bezpieczny i godny polecenia sposób walki z otyłością – i warto zacząć ją już dziś, aby wiosną, z nastaniem pięknej pogody, cieszyć się dobrą sylwetką i samopoczuciem!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena