Nawet, jeśli nie angażujemy się zawodowo w uprawianie jakiejś dyscypliny, warto zadbać o odpowiedni sprzęt, strój, obuwie oraz – dobry wstrząsoodporny zegarek.

Data dodania: 2010-09-02

Wyświetleń: 1721

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej osób decyduje się w Polsce jeśli nie na zawodowe czy półzawodowe uprawianie sportu, to przynajmniej na często treningi. Sprzyja temu coraz większa ilość obiektów sportowych oraz zamożność społeczeństwa – stać nas na to, aby pobiegać. Przyczynia się do tego również siedzący tryb życia coraz większej liczby osób, po prostu potrzebujemy fizycznej aktywności dla dobrego samopoczucia. Warto zadbać o odpowiednie akcesoria.

            Wybór zegarka wielu osobom może się wydawać nieważny w kontekście fizycznej aktywności, tak jednak nie jest. Zazwyczaj na uprawianie sportu możemy poświęcić tylko część czasu (kilka godzin lub mniej), potrzebujemy więc czasomierza, który powie nam, kiedy wrócić do codziennych obowiązków. Bieganie czy uprawianie gier zespołowych z komórką jest niewygodne i niebezpieczne dla telefonu – jest on nieustannie narażony na wstrząsy i upadki, co zaburza właściwe działanie. Wiele firm oferuje natomiast zegarki specjalnie przystosowane do takiego użytkowania – odporne na wstrząsy, uderzenia czy upadki. Oczywiście warto zaufać znanym markom – tanie zegarki są wstrząsoodporne tylko z nazwy. Natomiast chronometr z nieco wyższej półki będzie również wykonany z materiałów lepszej jakości, co zwiększy jego żywotność i odporność na zarysowania. Specjalnie wytwarzane szkiełka są tak odporne na zadrapania, że zegarek przez lata wygląda jak nowy! (czego nie da się na ogół powiedzieć o telefonach, używanych podczas fizycznej aktywności). Zegarek trudniej też zgubić – mocne paski z dobrymi zapięciami sprawią, że ulubiony gadżet nigdy nie ześlizgnie Ci się z nadgarstka. Większość zegarków elektronicznych znanych firm jest również odporna na wodę – z wieloma modelami można nurkować na głębokość setek metrów. Oznacza to, że nie musisz się z nim rozstawać nawet podczas codziennej kąpieli.

            Producenci wyposażają zegarki w rozmaite funkcje, które bardzo przydają się przy uprawianiu sportu, jak stoper, którym z dużą dokładnością zmierzysz czas biegu czy pływania, odliczający czas wstecz timer czy system alarmów: można za ich pomocą wyznaczyć czas trwania np. amatorskiego meczu siatkówki. No i nie należy zapominać, że funkcje te przydają się również na co dzień. Alarm znakomicie zastępuje budzik – a nie musisz pamiętać o nim każdego dnia, wystarczy, żebyś miał na ręku zegarek! Elektroniczne chronometry wyposażone są również w kalendarz, a niekiedy w możliwość wprowadzania przypomnień o spotkaniach itp. Dodatkowym ułatwieniem jest dostępne w wielu modelach podświetlenie tarczy czy używanie fluorescencyjnej farby na wskazówkach, co pozwala odczytać godzinę w ciemności. Praktyczną cechą nowoczesnych zegarków jest również ich niezawodność – wiele firm oferuje gwarancję na dwa lub trzy lata, a często za niewielką opłatą można ją przedłużyć nawet do sześciu lat! Coraz większą trwałość mają też baterie – zazwyczaj wystarczy wymienić je co dwa lub trzy lata. Wystarczy porównać, jak często musimy ładować baterię w komórce. Tam, gdzie to niemożliwe, np. na biwaku, taki zegarek jest prawdziwym wybawieniem.

            Jak widać, zegarek może naprawdę ułatwić życie osoby aktywnej fizycznie, zarówno podczas uprawiania sportu czy turystyki, jak i w czasie zwykłych czynności. Jednak dla wielu osób zegarki są czymś więcej – prezentem, pamiątką bądź symbolem stylu życia, z którym nie chcą zerwać, nawet jeśli nie koresponduje z pracą. Siedząc w biurze miło powspominać czas spędzony na kajaku, górskiej wspinaczce, czy choćby tylko na wyprawie do lasu. A właśnie zegarek jest jedyną częścią garderoby, która do każdej sytuacji będzie idealnie pasować. Większość marek oferuje bardzo szeroki wybór wzornictwa – można dobrać zegarek odpowiedni dla każdego, niezależnie od płci, wieku i zajęcia. Zapraszamy na zakupy – nie ma co czekać.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena