Od kilku lat w Polsce trwa kampania promująca zdolność pracy osób niepełnosprawnych w wielu zawodach. Do niedawna osoba skazana na wózek inwalidzki nie miała racji bytu na rynku pracy.

Data dodania: 2010-05-21

Wyświetleń: 2450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wózki inwalidzkie były nie tylko utrudnieniem w ich codziennym życiu, ale także skazywały na niebyt w społeczeństwie pracy. Na szczęście w ostatnich latach ministerstwo pracy zadbało o osoby niepełnosprawne i pracodawcom zatrudniającym osoby, dla których środkiem transportu jest wózek inwalidzki, zapewniają duże ulgi finansowe. Jedni pracodawcy z dobroci serca i poczucia społecznej sprawiedliwości, inni ze względu na owe ulgi zatrudniają osoby niepełnosprawne. Przyczyna poprawienia się sytuacji osób na wózkach nie jest ważna, istotne jest tylko fakt, że uległa znacznemu polepszeniu.

Okazuje się, że wózki inwalidzkie nie są wcale przeszkodą do wykonywania wielu zróżnicowanych zawodów. Dzięki dostosowaniu budynków pracy i wielu miejsc publicznych do tego, aby wózek inwalidzki swobodnie się w nim poruszał, osoby niepełnosprawne mogą niemal w pełni korzystać z ofert rynku pracy. Co więcej, badania na temat jakości pracy osób niepełnosprawnych przynoszą zaskakujące wyniki, gdyż okazało się, że osoby korzystające z wózków, lub będące niepełnosprawne w innym stopniu, są szczególnie sumienne i z wielką dbałością, starannością i oddaniem wykonują powierzone im obowiązki. Niepełnosprawni pełnosprawni w pracy - weźmy sobie do serca to popularne hasło reklamowe i wyciągnijmy z niego dla siebie wnioski.

Wózki inwalidzkie nie są wyrokiem śmierci, a osoby niepełnosprawne mogą być dla nas cennym pracownikiem. Możemy być pewni, że po zatrudnieniu takiego pracownika zechce on nam się odwdzięczyć z całych sił swoją ciężką pracą i zaangażowaniem. Zatrudniając niepełnosprawnych pomagasz im żyć normalnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena