Wózek to jedna z najważniejszych rzeczy jakie nabywamy gdy urodzi się dziecko, jak również jedna z tych, która posłuży nam najdłużej, bo przeciętnie, aż do trzeciego roku życia dziecka.

Data dodania: 2012-02-03

Wyświetleń: 1648

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie na rynku, wybór wózków jest ogromny, zważywszy na funkcjonalność, kolorystykę czy cenę. Jednak, to bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

Dlatego, pomijając kwestię gustu ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy;

Wózek musi pasować do naszego wzrostu. Tu sprawdzamy czy takowy posiada regulowaną rączkę do prowadzenia; najlepiej łamaną, wysuwana utrudnia podnoszenie wózka np. przy przejeżdżaniu przez krawężnik.

Weź pod uwagę gdzie mieszkasz; jeśli gdzieś na piętrze, zobacz czy gondola jest łatwo wyciągalna i czy posiada uchwyt do przenoszenia - unikniesz zbędnego dźwigania pozostałych części wózka.

Natomiast, jeśli mieszkasz w miejscu z trudnym dojazdem np. z kamienistą drogą, to patrz, aby wózek miał  duże pompowane koła. W takim miejscu nie sprawdzają się też zbyt dobrze koła ruchome. Zobacz czy jest blokada zapobiegająca ich obrotowi.

Sprawdź, czy hamulec jest sprawny.

Wiele wózków posiada tzw. moskitierę - to fantastyczna rzecz w okresie letnim. Zrobiona z delikatnej siateczki. Po jej rozłożeniu, możecie być spokojni, że waszego dziecka nic nie ugryzie.

Są również wózki wielofunkcyjne, w których mamy zarówno gondolę, wózek spacerowy jak i fotelik samochodowy. O szczegóły trzeba zapytać sprzedawcę, nie zawsze są one w zestawie.

Kiedy dokonacie już udanego zakupu, aby wasze maleństwo było jeszcze bezpieczniejsze polecam prać te części wózka, które są możliwe do prania w miarę często. Niewiele osób wie, że nawet wózki posiadaja szkodliwe substancje, które poprzez pranie w pewnym stopniu są usuwalne.

Życzę udanych i rozważnych zakupów

Licencja: Creative Commons
2 Ocena